Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Sociālo zinātņu

Studiju programma

Socioloģija

Studiju periods

2013-2016

Atsauksme

Vispārīgi: Studijas klātienē, absolvēju programmu. 3 gadi.
- Kursi: Kursi bija noderīgi, savstarpēji ļoti papildinoši, rezēm pārklājās. Kursi, kopumā bija vērtīgi, it īpaši SPSS programma, pētījumu veidošana, lai pēc tam varētu strādāt kādā no tirgus pētījumu uzņēmumiem. Kursi ir par dažādām nozarēm. 1. gads ir grūtākais, tāpēc, ka daudzi nesaprot, kas ir socioloģija un tam nepalīdz arī tas, ka 1. gadā ir ļoti miksēti kursi, Es biju vienīgais, kursā kurš zināja kaut ko nedaudz par socioloģiju un gāja uz socioloģiju, jo interesēja tieši socioloģija. Varu teikt, ka interesantākais priekš tādiem entuziastiem sākas 2. gadā. Novērtējiet prakstisko kursus un apmeklējiet tos. Liels mīnuss, kas uztrauca citus bija mazā vai neesošā kursu izvēle. Mani personīgi, tas neuztrauca.
- Mācībspēki: Mācībspēki nodarbojas ar to, ko māca. Mācībspēki pieiet individuāli, jo viņiem to atļauj mazais studentu skaits. Principā, ja students ir ieinteresēts var pat uzsākties gara e-pasta diskusija. Nebaidieties no tā, tas ir ļoti noderīgi un vispārēji forši. Pasniedzējiem arī nav iebildumu un paši iesaistās. Viņi ir prasīgi. Daži prasīgāki nekā citi. Ja nepatīk pakustināt smadzenes un iedisciplinēt sevi un savu domāšanu, koncentrēšanos, labāk nenāc (politologiem esot vēl trakāk). ir ļoti patīkami arī tas, ka neviens no pasniedzējiem nav subjektīvs (esmu dzirdējis, ka daudzās LU fakultātēs mācībspēki ir ļoti subjektīvi - dala mīlulīšos un ienaidniekos pat personīgā līmenī). Iespējams, ka sabiedrības un cilvēka zināšana viņiem ļauj saprast savas cilvēciskās vājības un azpināties savu subjektīvo skatījumu.
- Materiāli: Gandrīz visi materiāli ir pieejami e-studijās. Jā, ir daži pasniedzēji, kas neliek materiālus e-studijās, taču tas ir reti. Bibliotēku apmeklēju 1. mācību gadā un pārsvarā ņēmu ievadgrāmatas socioloģijā, reizēm lasīju dīvainus filosofus, bet tas reti.
- Studiju nodrošinājums: Internets - check. Telpas - check. Ir projektori. Ir datorklase ar programmatūras nodrošinājumu. Telpas pat reziēm ir par lielu un plašu, jo sociologu, informāču un politologu ir maz.
- Ārpusstudiju aktivitātes: Viss ir pieejams, daži kursabiedri bija pašpārvaldē, citi izmantoja pulciņu. vajag tikai gribēšanu. Manā gadījumā, es veltīju laiku, lai padziļinātāk saprastu socioloģiju. Sportoju pats, taču ievērtēju LU sporta iespējas. Tās ir centralizētas un pieejamas visiem, ja nav slinkums, vai nav jāstrādā.
- Prasmes. Vai noder profesionālajā dzīvē, ikdienā?: Noder SPSS, noder spēja ievākt un atlasīt informāciju. Pa lielam socioloģija tevi pataisa par diezgan labi nkalibrētu informācijas mašīnu. Iemāca atdalīt graudus no pelavām. Tas ļoti noder mūsdienās, kur tavu uzmanību mēģina iegūt praktiski viss un visi. Tagad strādāju nozarē un ir labi.
- Iespējas: Apmaiņas programmas ir plaši pieejamas. Tā kā kurss nav liels vienalga izvēlas braukt 0-3 cilvēki un visi droši tiek. Prakses iespējas maniem kursabiedriem varbūt nešķita ļoti plašas, taču kā tāds, kurš studējis pa vienam gadam vēl divās augstskolās, varu teikt, ka prakse ir pietiekama. Ir pat vesels kurss, kurā jums būs jātaisa reāls pētījums, reālam uzņēmumam reālā vidē un pavisam reāli ir iespējams pieļaut pavisam reālas kļūdas. Reizēm ir jāiet praksē reālās tirgus pētījumu firmās.
- Studiju vide: Akadēmiskais godīgums - galvenais anti-plaģiātisma cīnītājs LU un iespējams Latvijā būs jūsu pasniedzējs. Ar to ir daudz pateikts.

Ja Jūs, šajā fakultātē, mēģināsiet plaģiatēt vai maksāt naudu par atzīmēm Jūs izlidosiet ārā ļoti ātri. Šeit strādā ļoti principiāli cilvēki, kas ciena savu profesiju. Kursabiedri - ļoti randomā, kā paveiksies. Biežākais stāsts, ko esmu dzirdējis no daudziem - "netiku komunikāču budžetā, tāpēc pamēģināšu socioloģiju" (pieņemu, ka politologiem tas ir mazāk, bet arī ir). Tāpēc cilvēki būs visdažādākie un reti kurš sākumā zinās, kas vispār ir socioloģija.
- Uzlabojumi: 1. Dažiem pasniedzējiem jāuztver e-studijas nopietnāk. 2. Iedisciplinēt dažus no pasniedzējiem, lai ierodas laikā. 3. Padomāt par to, lai "kas ir socioloģija?" ir skaidrs jau pirmajā kursā. nav obligāti jāveido socioloģiski-centriski kursi, bet gan kādu speciālu pašakumu vai kādu uzskates materiālu ievietot, kaut kur e-studijās.
- Sajūtas: Jā, es sapratu uz ko es eju. Es tāds biju vienīgais no pat tiem 12. (sākumā bija 34), kas beigās pabeidza. Pirmais gads sajūtu līmenī ir šausmīgi haotisks, jo tajā ir viss - filosofija, politiskās idejas, jēdzienu&definīciju kurss, akadēmiskā angļu valoda (arī nav viegls, atkarībā no priekšzināšanām), ekonomikas pamati. Īpaša odziņa - 4 kursi bija pie Ījaba, kurš ir diezgan taisnīgs un bargs, kā arī prasa daudz no studentiem. Tas beigās nāk tikai par labu pašiem studentiem.

Ļoti patīkama un noderīga lieta man škiet tā, ka tu iemācies domāt un saproti, kurā mirkļi tu vai kāds cits kopē savu vecāku, savu draugu, savu paziņu, sabiedriski zināmu autoritāšu uzskatus, viedokļus, attieksmes pret lietām un procesiem. Savā veidā tas ļauj tev būt par intelektuālu detektīvu, kas var viegli un pamatoti norādīt uz vājajām pusēm ieteikt, kā tās mainīt.
- Ieteikums studētgribētājiem: Gribētu nodefinēt ar kādām priekšzināšanām būtu jānāk, lai vienkārši atvieglotu sev dzīvi:

  • ir jālasa daudz daiļliteratūras
  • ir jābūt interesei par vēsturi, ģeogrāfiju, filosofiju
  • ir ne tikai jāskatās filmas angļu valodā bez subtitriem, bet arī jālasa sarežģitāki raksti angļu valodā - jums 3 gadu laikā būs jāizlasa 1000+ lappuses ar gudru tekstu (nav runa par facebook, dzeltenās preses līmeņa valodu), neskaitot avotus, ko vajadzēs jūsu bakalaura/kursa darbam.
  • ir normāli jāraksta latviešu valodā (reizēm tas sarežģīt dzīvi cilvēkiem no bilingvālām jeb krievu skolām, taču arī tad tas nav nekas neiespējams 🙂 )
  • runa nav par komatiem, runa ir par domām, ko liekat uz papīra. komatus, tā nopietni ņems vērā tikai kursa darbā un bakalaura darbā
  • pats mēdzu piekopt radošo rakstīšanu (dzeja, proza, lugas) un man arī bija grūti ar fokusētu domu izteikšanu, jo radošajām izpausmē kaut kādā veidā dominē pretējas pieejas.
  • ir jāpierod daudz rakstīt, jo patstāvīgo darbu būs daudz - jūs 3 gadu laikā uzrakstīsiet vismaz 200.lpp ar tekstu, neskaitot jūsu bakalaura/kursa darbu.
  • jāpierod būt precīzam un tiešam - ja nē, tad to iemācīsieties

Neskatoties uz augstākminēto ir kursabiedri, kas veiksmīgi pabeidza un procesā iemācījās šīs lietas. Vienkārši to minu, jo redzēju, ka bija lietas, kas kursabiedriem radīja mokas un citiem lika padoties. Taču saku vienu - tas ir izdarāms!

Par autoru

(Seg)vārds

L

Par autoru

Motivācija: personīga interese; vēlme iegūt darbu, kas nedraudētu ar 280 eiro algu uz atlikušo mūžu (biju tādos strādājis pirms tam); priecēja arī budžets, taču apsvēru arī maksāšanu; patika faktos un tagadnē balstīta pieeja atšķirībā no citām humanitārajām lietām.

Es studijās: vidējā atzīme beigās bija 7.5. Bija arī pusgads ar 6.8, kurā nesaņēmos pietiekoši. Izčakarēju savu kursa darbu, taču saņēmos un atspēlējos ar kvalitatīvu bakalaura darbu. Stipendiju nesaņēmu. Biju centīgs, bet ne visos priekšmetos - pārsvarā dēļ subjektīvās intereses. Daudz komunicēju ar tiem kursabiedriem, kas arī bija ieinteresēti socioloģijā. Tas ļoti palīdzēja apgūt priekšmetus, kā arī saprast visu spēles lauku labāk.