Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Sociālo zinātņu

Studiju programma

Socioloģija

Studiju periods

2013-2016

Atsauksme

Studēju klātienē, veiksmīgi absolvēju.

Pārsvarā kursi ir ļoti interesanti, ir iespēja iepazīties ar dažādiem novirzieniem un atrast sev interesējošo, piemēram, kultūra, politika, ekonomika, antropoloģija.. Ļoti plašs skatījums, kur pašam ir iespēja "zoom'ot" to, ko gribās padziļinātāk izpētīt.

Ir divi veidi, kā mācīties: vai nu iesaistīties aktivitātēs, izrādīt savu interesi, sarakstīties un sadarboties ar pasniedzējiem, kuri ir ļoti atsaucīgi; vai arī būt aktīvam ārpus mācību dzīves, un universitātē vienkārši gūst zināšanas/prasmes un nemanāmi pabeigt programmu, attīstoties citos virzienos. Neskatoties uz uzdotajiem mājas darbiem, ir daudz laika savai sociālajai un kultūras dzīvei.

Ļoti labi noder iegūtās socioloģijas programmā pamatzināšanas informācijas meklēšanā, apstrādāšanā un metodoloģijā turpmākajās mācībās - daudz vieglāk visu uztvert un sākt nevis no nulles, bet nedaudz "advancētāk".

Ļoti pozitīvi ir tas, ka ir iespēja veikt vairākus mini-pētījumus mājas darbu ietvaros, un tā kā socioloģijas lauks ir ļoti plašs, ir iespēja izvēlēties interesējošās vai neizpētītas tēmas un izpētīt tās - šādi darbi rakstās viegli un ar iedvesmu!

Ir jārēķinās ar to, ka programma būs tik prakstiskā, cik tu pats vēlēsies iesaistīties. Ļoti daudz teorijas (bez kuras, protams, arī neiztikt) kā arī ļoti daudz priekšmetu/nozaru. Ja neinteresē kāda no jomām, piemēram, ekonomika vai politika - tā ir brīnišķīga iespēja pastrādāt ar sevi, disciplinēt sevi, kas ir nenovērtējama pieredze un pašizaugsme 🙂

Ļoti liela nozīme ir kursam - cik motivēti ir cilvēki tev apkārt un uz kuru pusi viņi vilks. Protams, fantastiski, ja vismaz 3-4 cilvēki tev apkārt ir motivēti un ieinteresēti - tad labāk turēties pie viņiem un paplašināt šādu iedvesmoto loku, jo savstarpējā izpalīdzība kursā ir ļoti noderīga un dažreiz arī noteicošā.

Komunicējiet ar vecākiem kursiem! Viņiem būs ko jums ieteikt, pateikt un nosūtīt. Ja nezini, ko studēt - socioloģija ir forša programma, kas dod lielisku ieskatu uz to, kā funkcionē sabiedrība un palīdzēs saprast, kas tieši tevi interesē un ar ko tu vari darboties turpmāk!

Par autoru

(Seg)vārds

Eh

Par autoru

Iesaistījos programma, neizlasot līdz galam aprakstu: domāju, ka būs jāstrādā ar cilvēkiem (laikam, sajaucu ar sociālo darbu, gadās), bet dabūju vairāk teorijas.

Studēju budžetā un saņēmu stipendiju - tā arī bija viena no motivācijām palikt un pabeigt programmu. Uzskatu, ka ir diez gan viegli saņemt labas atzīmes - jo viss tiek labi paskaidrots un pasniedzēji ir atvērti jaunām idejām, un augstā vidējā balle palīdz pēc tam iestāties budžetā arī turpmākajās studijās.

Studiju procesā ļoti daudz ceļoju un piedalījos vietējos un starptautiskajos projektos, kas palīdzēja sasaistīt teoriju ar praksi un paplašināja zināšanas par pasauli kā tādu un par iespējām. Pēdējā semestra laikā sāku apmeklēt sagatavošanas kursus citā universitātē programmā, kurā pašlaik mācos - mākslas terapija, kur socioloģijas programmā iegūtās prasmes dažreiz noder ne tikai akadēmiskajā vidē.