Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU)

Fakultāte

Rīgas Biznesa Skola

Studiju programma

Biznesa Administrācija

Studiju periods

2014-2017

Atsauksme

-Vispārīgi: studijas klātienē, jauna studiju programma RBSā,jo iepriekš piedāvāja tikai MBA.
- Kursi
Interesanti,ka priekšmeti ietver visas uzņēmējdarbības jomas- grāmatvedību,finanses,psiholoģiju,likumdošanu etc. Mācību valoda- angļu,kas ļoti labi attīstīja spēju iekļauties ārzemju darba tirgū.
- Mācībspēki
Liela daļa pasniedzēju ir no ārzemēm, pārsvarā no UK, USA, tāpēc bija iespēja iegūt dažādu kultūru pieredzi. Kā arī visi pasniedzēji bija pieredzējuši savā konkrētajā jomā, tāpēc mācēja stāstīt par reāliem cases un dot arī attiecīgus dzīves uzdevumus.
- Materiāli
Jā, pārsvarā visas grāmatas bija elektroniski ORTUS sistēmā, protams, dažas arī papīra formātā. Visa info vienmēr pieejama Google vai Google.Scholar, kā arī ņemta jaunākā informācija.
- Studiju nodrošinājums
Ēka pati par sevi ir neliela, tomēr vietu skaits ir pietiekams, kā arī internets, bibliotēka, printeri pieejami visu dienu. Vienīgais mīnuss- kafejnīcas neesamība, tomēr skola atrodas centrā, tāpēc netālu vairākas iespējas paēst- Delicio, Daily, etc.
- Ārpusstudiju aktivitātes:
RBS ir RTU struktūrvienība, tāpēc pirmajā kursā bija obligātais sports. Skolā ir studentu pašpārvalde, kura rīko dažādas sacensības un pasākumus, tomēr pārsvarā pasākumi notika kopā ar SSE vai RGSL. Ir iespējamas dažādas vieslekcijas pēc lekcijām, pieejamas bez maksas RBS studentiem.
- Prasmes
Ļoti līdzsvarotas teorētiskās ar praktiskajām zināšanām, jo pārsvarā pēc teorijas bija praktiskie piemēri un uzdevumi. Ļoti daudz komandas darba un prezentācijas, kur iemācās pasniegt sevi un savas idejas. Pirmajā kursā veidojām savu startup, kas ir piemērs praktiskajām zināšanām, kuras pēc tam izmantojām,lai saprastu teoriju nākamajos kursos. Iemācījos,ka svarīgi ir izvēlēties komandu ar ko var sastrādāties, ka arī saprast,vai visiem motivācija un mērķis vienāds,jo tā iemesla dēļ mūsu projekts izgāzās.
- Iespējas
Prakse ir obligāta, vismaz 3 mēneši 3 gados, kā arī administrācija bieži sūta prakšu piedāvājumus cilvēkiem, kuriem to nav sanācis atrast. Ir iespēja pieteikties ERASMUS+, tomēr tas notiek caur RTU administrāciju.
- Studiju vide
Protams, ar dažiem izņēmumiem, fakultāte ir godīga, jo tie,kas nemācās, netiek uz priekšu. Diezgan daudz mācību un mājasdarbu, tāpēc nav iespējams slinkot. Lekcijas notiek katru dienu, un cilvēkiem ir svarīgi uzzināt priekš sevis informāciju, nevis tikai zubrīties atzīmju dēļ.

P.S.nevienu dienu neesmu mācījusies kautko no galvas šajā skolā, viss ir uz klausīšanos un izpratni.
- Uzlabojumi
Vairāk izvēles priekšmetu, studentu no ārzemēm, kā arī stingrākas uzņemšanas prasības.
- Sajūtas
Jā, pirmais, ko par programmu dzirdēju, ka būs daudz grupu darbu, kas man ļoti ieinteresēja, tāpēc varu teikt, ka esmu priecīga, ka apmeklēju šo programmu, kas ne tikai uzlaboja manas angļu valodas prasmes, bet iepazīstināja ar biznesa vidi un tā ikdienas dzīvi.
- Ieteikums: Tiem, kuri nevar izvēlēties starp vairākām jomām- iesaku apmeklēt šo programmu, lai iegūtu vispārēju priekšstatu par uzņēmējdarbības dažādajām jomām un atrastu sev tuvāko jomu. Kā arī tā būs iespēja iegūt labus kontaktus un iegūt dubulto diplomu Oslo vai Ņujorkā.

Par autoru

(Seg)vārds

Maija

Par autoru

- Motivācija iestāties programmā- nebija konkrēta joma,kura mani interesētu, un, kad dzirdēju labu atsauksmi par šo programmu, izdomāju pieteikties. RBS ir pazīstama MBA programma, kurā ir studējuši vairāki mani radinieki, tāpēc tā likās laba un kvalitatīva izvēle.
- Gaitas pēc studiju programmas beigšanas - šovasar tikai izlaidums, tāpēc vēl tikai sākšu meklēt darbu Latvijā vai Ārzemēs.
- Kāds students biji - maksas/budžetnieks, stipendiāts, centīgs, vidējā atzīme, utml.-RBS nav īsti budžeta vietu, tikai par izciliem sasniegumiem kādas 2-3 vietas, tāpēc maksāju par studijām ap ~10-12,000 EUR 3 gados. Mācijos labi, kā jau pārsvarā viss kurss, ar gala atzīmi- 8.