Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Lauksaimniecības Universitāte (LLU)

Fakultāte

Lauksaimniecības

Studiju programma

Lauksaimniecības uzņēmuma vadītājs

Studiju periods

2014-2018

Atsauksme

Studijas notiek klātienē, vēl studēju.

Daudzi kursi ir noderīgi, pārsvarā daudz kas pārklājas. Ļoti daudzi ir nevajadzīgi.

Mācībspēkus, kuri ir atsaucīgi,zinoši, aizraujoši utml. var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Ļoti zems līmenis lielākajai daļai pasniedzēju. (Nav zinoši, mācību pasniegšanas veids ļoti zems, garlaicīgi, ar ''vecā'' laika domāšanu) Ir pasniedzēji, kas speciāli izdarīs tā, lai būtu grūtāk, ieriebtu, pilnīgi nekāda atsaucība. Šajā fakultātē trūkst jaunu pasniedzēju ar modernāku domāšanu, mācību metodēm, lai būtu prieks studēt nevis sajūta ,ka pasniedzēji grib tikai iegāzt vai  ir pilnīgi vienaldzīgi. Pasniedzēji ir ļoti liels mīnuss.

Materiāli studijām pārsvarā ir bijuši pieejami ar to nav bijušas grūtības.

Studiju nodrošinājums arī zemā līmenī. Telpas pārsvarā nav atbilstošas studijām, jo vai nu ir jāsēž uz ķebļiem, pie veciem galdiem, vai arī jāsēž kabinetos, kur nav normāla ventilācija- ir ļoti karsts un bezgaiss. Nav runas par modernu mācību vidi.

Ar ārpusstudiju aktivitātēm viss ir kārtībā. Tās netrūkst.

Ir pieejamas arī iespējas, kā piemēram Erasmus, ko noteikti vajadzētu izmantot.

Studiju vide: Ar kursabiedriem- kā paveicas. Bet kopumā nav jūtama nekāda saliedētība, jo ir trīs apakšprogrammas. Katrs ir vairāk par sevi.

Uzlabojumi:Kopumā šī programma lausaimniecības uzņēmumu vadītājs ir pilnīgi lieka.  Protams, ir jāzina pamats- visas lauksaimniecības tēmas, bet lai pabeidzot šo programmu sevi sauktu par lauksaimniecības uzņēmumu vadītāju? nē. Par pašu uzņēmejdarbības uzsākšanu, biznesa plāniem, kā vadīt utml. ir daži mazi kursi, kuri nedod pietiekami lielu priekšstatu. Arī piemēram projektu rakstīšana, kas ir svarīga šajā jomā. Tai tika veltītas tikai dažas stundas.

Kopumā programma noteikti nav tāda, kā gaidīju. Jo viss šajā fakultātē balstās uz jauniešiem, kas nāk no laukiem ar daudz hektāriem, jau gatavām saimniecībām. Un vienīgais, ko šeit viņi vēlas, ir papīrs. Nav padomāts par tādiem ,kas grib kaut ko jaunu uzsākt.  Ja zinātu, kā būs, nebūtu šeit mācījusies.

Ieteikums 100x apdomāt vai tiešām vajag šeit pavadīt 4 gadus? Ja tikmēr var paspēt izdarīt daudz ko citu saistībā arī lauksaimniecību, piemēram, iet kursus utml. Bet, ja ļoti gribas, tad noteikti ne uzņēmējdarbības apakšprogrammu!

Par autoru

(Seg)vārds

xx

Par autoru

Motivācija bija lielais budžeta vietu skaits ( kas ar laiku samazinās-jāņem vērā) un dzīve laukos.

Mācos budžetā, atzīmes ļoti labas, esmu centīga, bet tas nemaina manu viedokli! Drīzāk parāda to, ka arī tiem, kam iet salīdzinoši viegli mācībās- šī programma un attieksme neliekas normāla.