Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Biznesa Augstskola Turība

Fakultāte

Starptautiskā tūrisma

Studiju programma

Starptautiskais tūrisms un uzņēmējdarbība

Studiju periods

2013-2017

Atsauksme

Vispārīgi :

Pilna laika studijas klātienē. Lekcijas 3-4 dienas nedēļā (katrā pa 2-5 lekcijām). Pabeigtas.

Kursi:

Studiju kurss bija daudzveidīgs. Pirmajā studiju gadā studentu iepazīstinot ar tūrisma svēru un uzņēmējdarbību tajā. Tiek apgūts viss - sākot ar galda klāšanu, beidzot ar viesu apkalpošanu. Vēlākos studiju gados tiek apgūti padziļinātāki kursi - ekonomika, grāmatvedība, tirgus izpēte. Pirmos divos gados apgūsi profesionālu biznesa angļu valodu un papildus valodu pēc izvēles (spāņu, franču, vācu). Nodarbību plānojums nav intensīvs - ir pat iespējams apvienot ar pilnas slodzes darbu. Pirmajos kursos lekcijas sākas agrāk nekā vēlākos.  Kursi savstarpēji papildina viens otru , respektīvi, viena tēma var tikt apspēlēta gan Tūrisma tirgus izpētē, gan angļu valodā, piemēram.

 

Mācībspēki:

Divējāds viedoklis. Studijas pasniedza gan pieredzes bagāti, izglītoti un IEINTERESĒTI pasniedzēji, gan pasniedzēji, kuriem caurskrienot ir sagribējies kaut ko studentiem pastāstīt.

Visā visumā patīkamā daļa ir tā, ka gandrīz ikviens no pasniedzējiem darbojas jomā un lekciju gaitā sniedz ieskatu arī savā pieredzē un spēj dot uzskatāmus piemērus problēmas risināšanā.

Var sagādāt grūtības gūt konsultāciju pie pasniedzējiem šad un tad, jo otrs darbs vai savs bizness liedz lieku laiku pēc lekcijām.

Lieliski mārketinga, tūrisma tirgus izpētes, tiesībzinātnes, angļu valodas pasniedzēji.

Materiāli:

Lielākā daļa pasniedzēju izsniedz lekciju materiālus papīra veidā. Visas lekciju prezentācijas, uzdevumi un izklāsti ir pieejami arī augstskolas tiešsaistes sistēmā. Bibliotēkā gandrīz vienmēr ir pieejami nepieciešamie materiāli, grāmatas un zinātniskie raksti (pieejamajās sistēmās). Katram studentam uz vienu mācību gadu ir atvēlētas 200 lpp. drukāšanai.

Studiju nodrošinājums:

Tehniskais nodrošinājum bija augstākajā kvalitātē. Projektori, datori,mikrofoni, paši kabineti utt. Ērti krēsli. 🙂

Ārpusstudiju aktivitātes:

Pati darbojos Studentu pašpārvaldē - ļoti interesanta nodarbe, ja vēlies padziļinātāk izprast biedrību darbību, pasākumu organizēšanu, komunikāciju ar ārzemju viesiem/studentiem, sponsoru piesaistēm, utt. Noteikti iesaku!

Ir iespēja spēlēt basketbolu (studentiem, kuri ir BA Turība basketbola komadā, studijas ir bezmaksas), volejbolu.

Darbojas "buddy sistēma", kur vietējie studenti var kļūt par mentoru kādam no ārzemju studentiem.

Regulāri tiek organizētas dažādas lekcijas - sākot ar tēmām par biznesu, beidzot ar garīgu pilnveidošanos.

Prasmes:

Augstskola sevi pozicionē kā praktiskas pilnveides programmas veidotāju, respektīvi - studijas ir ne tikai teorija, bet arī prakse. Šajā sakarā varu teikt, ka viss gan vairāk ir atkarīgs no studenta paša - katra studiju gada beigās ir jādodas praksē - students var izvēlēties prakstizēties Latvijā vai ārvalstīs, kur augstskolai ir sadarbības līgumi. Ārvalstu prakses vismaz tūrisma jomā, sniedz milzu lēcienu un ieskatu plašajā tūrisma pasaulē, jo tūrisms, piemēram, Grieķijā, ir neizmērojami dziļāks un visaptverošāks.

Teorētiskās zināšanas tiek gūtas, prasītos gan padziļinātāk, taču tas jau tālāk atkarīgs no studenta paša, cik daudz papildus viņš/-a apgūst.

Iespējas:

  • Prakse Latvijas uzņēmumos
  • Prakse ārvalstīs
  • Erasmus +
  • Dubultā diploma programma
  • Dažādi sadarbības projekti
  • Biznesa Inkubators*

* Iespēja Turības studentiem izveidot savu uzņēmumu un reģistrēt to BI telpās. Sekretariāts sniedz konsultācijas, palīdzību procesa gaitā. Telpas var izmantot kā biroju (projektors, sapulču zāle, datoru istaba, virtuve).

Studiju vide:

Var teikt - moderna biznesa vide, attīstības inkubators, ja vēlies kļūt par uzņēmēju vai inovatīvi domājošu būtni. Kursabiedri dažādi - grūti sakomplektēties uz kopējiem pasākumiem, jo katra personība citādāka, taču viss katru reizi var būt dažādi. 🙂

Man pašai bija diezgan grūti motivēties, jo nebiju tēmā iekšā ar visiem 100%. Varu apgalvot, ka veiktā studiju maksa neatbilst iegūtajam apjomam, taču tas atkarīgs individuāli - cik vēlēsies ņemt, tik dos!

Uzlabojumi:

  • Intensīvāku lekciju grafiku, samazinot studiju periodu;
  • Uzlabot komunikāciju starp skolu un studentu ārzemju prakšu laikā un pēc to;
  • Intensīvāk rīkot izbraukuma ekskursijas ar pieredzes apmaiņu pašmāju uzņēmumos;
  • Izsmeļošākas ievadlekcijas zinātnisko darbu noformēšanā.

Sajūtas:

Nedaudz vīlos studiju nobeigumā. Šķita par izstieptu. Taču gūto pieredzi ārzemju praksēs nebūtu guvusi kur citur, ja ne caur skolu, kas bija un ir neatsverama pieredze un liels + manā CV.

Ieteikums studētgribētājiem:

Izsver, cik ļoti Tevi interesē šī tēma (tūrisms) un cik ļoti Tev patīk biznesa vide. Tajā būs maz vietas radošumam (studiju procesā), tāpēc esi gatavs, ka būs jādara viss pēc nolikumiem. Lieliska programma, ja vēlies apvienot ar darbu vai ģimeni. Ja izlem studēt, noteikti dodies ārzemju praksēs vai Erasmus + programmā - studijas bez tām būs pliekanas. Lai veicas!

 

Par autoru

(Seg)vārds

Elly

Par autoru

Iestāties motivēja toreizējā aizraušanās ar ceļošanu un starptautiskas publikas vide.

Pēc studijām devos uz mūsu pašu Latgali, attīstīt lauku tūrismu. Iegūtās zināšanas noderēja, izprotot, kā strādā informācijas plūsmas, dažādas tūrismam svarīgas programmas un saiti.

Biju maksas students ar studiju kredītu. Vidējā atzīme 7.