Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Kultūras Koledža

Fakultāte

Studiju programma

Pasākumu organizēšana un vadīšana

Studiju periods

2016-2018

Atsauksme

 • Vispārīgi

Studijas klātienē. Vēl studēju.

 • Kursi

Lielākā daļa ir noderīgi un vērtīgi. Teiktu arī, ka savstarpēji papildinoši - brīžiem līdz pat robežai, kad gribas teikt, ka pārīti varētu apvienot vienā, lai nav jātērē laiks 3 dažādiem kursiem tur, kur varētu apgūt vienu lielāku. Nodarbību plānojums gan ir problemātisks - lai gan vadība cenšas salikt lekciju sarakstu pēc labākās sirdsapziņas, tas reizēm ir makten savāds - ar logiem un tā tālāk, kā arī izmaiņas nereti tiek paziņotas pēdējā brīdī, reiz bija gadījums, kad par lekciju, kura nenotiek, tika paziņots 5 minūtes pēc tās sākuma laika. Lai gan ir teikts un lūgts, lai paziņo par izmaiņām ātrāk, nekas nemainās. Bet visu citu plusu dēļ uz šo var pievērt acis.

Specializācijas lekcijas ir noderīgas, lai gan reizēm man gribētos ko vairāk. Jāsaka, ka šeit viss ir atkarīgs no katra paša - cik Tu esi gatavs darīt papildus, ar cik lielu saprašanu un pieredzi atnāc uz Koledžu.

 • Mācībspēki

Pasniedzēji ir atsaucīgi, draudzīgi un ar viņiem visu var sarunāt. Mani priecē attieksme, ka visi esam vienlīdzīgi kā kolēģi, un lielākoties sarunās un arī lekcijās varam uzrunāt viens otru uz "tu". Protams, pasniedzēji ir dažādi, un katram ir kāds savs untums, bet to diez vai te tā vajag iztirzāt. 😉

Mācībspēki ir zinoši un kompetenti, nereti tiek pieaicināti vieslektori, kuri ir savas jomas speciālisti. Tur gan ir problēma, ka jomas speciālisti ne vienmēr ir tik daudzpusīgi, lai papildus savai profesionalitātei un pieredzei, piemēram, komunikācijā ar medijiem, saprastos ar studentiem un atraktīvi vadītu lekciju, bet tas, ka šādi cilvēki vispār tiek pieaicināti, ir super.

Darbi ne vienmēr tiek izlaboti laicīgi, bet, labā ziņa - tie tiek izlaboti agri vai vēlu.

 • Materiāli

Materiāli ir viegli pieejami, bibliotēkā ir daudz datoru, printeris, kopētājs, skenētājs un visa vajadzīgā aparatūra. Ir arī wifi, nu protams. Kā arī galdiņi, kur pasēdēt, uzlikt savu kompi, pagulēt, iemēģināt scēnu aktiermeistarības eksāmenam vai ko nu kuram vajag - bibliotēkā ir super atmosfēra, un tā ir radošākā un mājīgākā bibliotēka, kurā man nācies uzturēties.

Arī pasniedzēju dotie materiāli ir pietiekami, lai lekcijās ar tiem varētu strādāt un uzzināt ko jaunu, bet padziļinātas intereses gadījumā jāmeklē pašam. Tomēr materiāli, ko dod pasniedzēji, nereti ir no jauniem avotiem, tā ka pašrocīga meklēšana ir atvieglota, jo mums dod jaunas idejas, kur meklēt un kādā virzienā.

 • Studiju nodrošinājums

Telpas ir studijām atbilstošas, vienīgi var pastrīdēties par to, kas ir ērtāk - galdi vai krēsli ar mazajiem parocīšiem. Man kā kreilim tie beņķi ir galīgi neērti un es priecājos, kad lekcijās tiekam kabinetā ar galdiem. Pasākumu vadīšanas un režijas lekcijām nesen tikām pie savas telpas, kuru varam iekārtot, kā gribam, un šajās lekcijās arī viss pārsvarā notiek praktiski, tā ka mums ir maza skatuvīte un mājīga atmosfēra gan lekcijām, gan brīvajam laikam.

Datori un internets ir brīvi pieejami, lai gan wifi uztveramība šur tur ir apšaubāma. Kā arī jauniņajiem ir problēmas ar kādu kabinetu atrašanu, bet pāc divām studiju nedēļām viss tiek atrasts gludi kā pa sviestu.

 • Ārpusstudiju aktivitātes

Sporta pulciņa mums nav, bet mēs visi tāpat esam skrienoši, daroši, radoši, tā ka sportu nemaz nevajag. Lekcijas ietver arī tādus priekšmetus kā skatuves kustība, dejas improvizācija un aktiermeistarība, tā kā kustību pietiek. Ārpus lekcijām nekas daudz nenotiek, izņemot pasākumus, ko organizē studentu pašpārvalde (kura vienmēr gaida jaunus dalībniekus), vai arī citu studentu organizētos pasākumus, kursa darbus un diplomdarbus. Tomēr, iespēju, ko iesākt, nekad netrūkst, jo visi vienmēr cenšas dalīties un aicināt uz dažādiem interesantiem pasākumiem ārpus skolas.

 • Prasmes

Zināšanas ir gan teorētiskas, gan praktiskas. Pasniedzēji studentiem jautā viņu vēlmes attiecībā uz lekciju pasniegšanas veidu un saturu. Uzsvars tiek likts uz praksi, lai studenti, absolvējot skolu, būtu maksimāli kompetenti savā jomā. Divarpus studiju gadu laikā ir 4 prakses un arī diplomdarba prakse.

Zināšanas katrā ziņā noder gan profesionālajā dzīvē, gan ikdienā, lai gan lielu daļu no savas pieredzes un zināšanām esmu ieguvusi ārpus un pirms iestāšanās šajā skolā, strādājot brīvprātīgo darbu, darbojoties jauniešu domē un piepalīdzot dažādos projektos. Ir daudz vieglāk studēt, ja ir iepriekšēja pieredze pasākumu organizēšanā un sava saprašana par to visu, tomēr, lai tas nebiedē nevienu bez pieredzes - tam jau skola ir domāta, lai visu apgūtu un iemācītos.

 • Iespējas

Ir milzumdaudz prakses iespēju, tās tiek gan piedāvātas, gan ir variants meklēt iespējas pašiem. Daudzi uzņēmumi un organizācijas ir pārsteidzoši atsaucīgas un var pamēģināt darbiņu vairākās no savām sapņu darba vietām, lai saprastu, vai joprojām to gribas, un vai tas ir tas, ko gribēsies darīt dzīves laikā.

Ir arī Erasmus, kurā var pieteikties 2.kursā. Tomēr, kā vienmēr, ir jāapdomā, vai būšanas ārzemēs laikā iekavēto šeit varēs vienkārši atgūt un visu paspēt apgūt.

 • Studiju vide

Pasniedzēji kopumā ir brīnišķīgi, pacietīgi un atsaucīgi, ar vienu noteikumu - ja pats esi gatavs strādāt, būt smaidīgs, attiekties pret darāmo ar normālu attieksmi. Bet tas ir pašsaprotami, ja reiz visi esam cilvēki, tad arī viens pret otru varam attiekties kā cilvēki.

Kursabiedri ir fantastiski!!! Bieži vien lekcijas notiek kopā ar citiem kursiem, tā ka esam sadraudzējušies ne tikai mūsu kursiņa ietvaros, bet pat 2 un 3 kursu starpā, tā teikt, kopā ēdam, dzeram un guļam. 😀 Nevienā citā skolā un arī augstskolā neesmu piedzīvojusi tik superīgas attiecības visu skolas iemītnieku starpā. Kā arī, ir grūti atrast citu vietu, kur kopā ir tik daudz radošu cilvēku, kur iespējams atrast vislabākos kontaktus un arī draugus uz visu mūžu.

 • Uzlabojumi

Es priecātos, ja par izmaiņām tiktu paziņots laicīgi. Kā arī pirmo no divām aktiermeistarībām varētu izņemt no studiju programmām un atstāt to otru, kas paredzēta 3 semestriem. (no pirmās aktiermeistaribas pie citas pasniedzējas 2 mēnešu garumā neredzēju nekādu jēgu).

Ir kursi, kurus tā kā varētu apvienot. Un citus kursus atkal varētu pastiept garumā un padarīt plašākus.

Vēl būtu superjauki, ja skolā būtu pašiem sava kafejnīca, bet, manis pēc, kad pierod, var arī aiziet uz tuvējo N.D. vidusskolu, "Cāli", "Ķirmi", bāriņu vai itāļu restorānu vai arī Mego/Rimi/Maximu. Iespēju netrūkst.

 • Sajūtas

Programma bija mazliet citādāka, nekā es gaidīju, bet es neesmu vīlusies. Es pirms iestāšanās skolā apsvēru arī citu studiju programmu izvēli, bet tagad saprotu, ka šī arī bija man vispiemērotākā. Nodarbojos gan ar mūziku, gan mākslu, man ļoti patīk komunicēt ar cilvēkiem un es gribēju rast sev veidu, kā visas savas radošās izpausmes apvienot vienā - tad nu es šo veidu atradu caur pasākumu un projektu organizēšanu. Tā ir iespēja realizēt savas idejas, darīt to kopā ar radošiem cilvēkiem un ļoti labā garastāvoklī.

 • Ieteikums studētgribētājiem

Ja esat ar mieru dzīvi kopumā tvert brīvi un protat ātri reaģēt uz negaidītām pārmaiņām un pārāk par to neaizsvilties, tad viss pārējais ir fantastisks. Protams, darba procesā vajag arī pastrādāt un drusku pacietību, bet es vairāk runāju par studiju procesa organizāciju. Ja esi no tiem, kam vajag zināt visas konkrētā studiju kursa prasības, aprakstu, atzīmju izlikšanas sistēmu, datumu un precīzu pulksteņa laiku, tad būs grūti un citiem ar Tevi arī būs grūti, varbūt labāk dodies uz citu augstskolu, kur štancē sistēmas kārtīgos, ierobežotos pilsoņus.

Cilvēkiem ar putniem - laipni lūgti! Dzīvosimies kopā, radīsim kopā, ja vajadzēs, arī cepsimies kopā. 😀 🙂

Mēs esam forši, un, ja arī Tu esi, tad mēs noteikti ļoti labi sapratīsimies.

(jo ikviens ir foršs savā unikālā veidā)

 

Par autoru

(Seg)vārds

Susurītis

Par autoru

Motivāciju jau uzrakstīju, gribēju vietu, kur apvienot visas savas radošās izpausmes - mākslu, mūziku utt. Kā arī pasākumu organizēšanā man bija iepriekšēja pieredze, es labi saprotu, kas, ko un kā.

Vēl neesmu pabeigusi studijas, bet darba piedāvājumi līst pār manu galvu kā pirmā pavasara lietusgāze. 😀 Nojaušu, ka pēc studiju programmas pabeigšanas manas gaitas būs krāsainas un piepildītas.

Budžeta studente, ar stipendiju kabatā, centīga, vidējā atzīme kaut kur starp 9 un 10. (jo tas nav mission impossible)

Šiu riu!