Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU)

Fakultāte

Materiālzinātnes un Lietišķās Ķīmijas fakultāte

Studiju programma

Materiālu tehnoloģija un dizains

Studiju periods

2014-2018

Atsauksme

Kursi: Pirmajos divos mācību gados lekcijas un nodarbības izkaisītas pa visām piecām darba dienām, lai gan varētu būt daudz kompaktāk, ļaujot paralēli studijām strādāt. Pirmā kursa priekšmeti lielā mērā atkārtoja vidusskolā jau apgūtās zinašanas. Otrajā kursā priekšmeti kļuva interesantāki un noderīgāki.

Mācībspēki: Mācībspēki ir zinoši savā jomā.

Materiāli: Gandrīz vienmēr nepieciešamie materiāli bija pieejami e-studijās vai arī tika atsūtīti.

Studiju nodrošinājums: Liels pluss ir kokapstrādes darbnīca, kas pieejama dizaina studentiem, tomēr pietrūkst atsevišķu mācību telpu, kur strādāt pie individuāliem, mazākiem projektiem, piemēram, rasējumiem, vai arī strādāt datorā. Piemēram, arhitektūras programmas studentiem šādas telpas ir, un, manuprāt, tas veicina gan kursa saliedēšanos, gan spēju sadarboties, gan arī ļoti atvieglo studiju procesu, jo nav jāpārvieto lieli maketi no mājām uz universitāti.

Prasmes: Studiju programma ļauj iegūt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas.

Studiju vide: Man "trāpījās" labi grupas biedri. Tādi, ar kuriem gandrīz visiem viegli sastrādāties, ko arī labprāt darām, pat ja uzdevums neprasa strādāt grupā. Kopumā attieksme pret mācībām šķiet pietiekami nopietna, tomēr tas ir atkarīgs no studentu un mācībspēku komunikācijas katrā konkrētā situācijā.

Uzlabojumi: Manuprāt, daudz ko atrisinātu mācību telpu ieviešana, jo tas veicinātu studentu vēlmi un iespējas strādāt ne tikai pie studiju uzdevumiem, bet arī pie individuāliem radošiem projektiem. Tāpat būtu vēlamas ekskursijas uz uzņēmumiem, kas darbojas atbilstošajā jomā, lai būtu iespējams rast priekšstatu par nozari un to, kā tieši kas darbojas. Iespējams, dažādas vieslekcijas būtu noderīgas, tāpat arī derētu veicināt uzņēmumu sadarbību ar studentiem.

Sajūtas: Es personīgi iestājos šajā programmā, neko konkrētu nesagaidot. Bija lietas, kas lika vilties, bet daudz kas arī pozitīvi pārsteidza, un gribētos teikt, ka daudz kas vērtīgs ir iegūts.

 

Par autoru

(Seg)vārds

Katrīna

Par autoru

Iestājos šajā programmā, jo šķita, ka tas varētu būt zelta vidusceļš starp tehnisko un radošo.

Absolvēšu tikai nākamgad, bet šobrīd strādāju uzņēmumā, kas ražo mēbeles, respektīvi, savā jomā, paralēli studijām.

Varu atzīties, ka neesmu izteikti centīgs students, tomēr visu cenšos izdarīt laikā un parasti tas arī izdodas. Mācos pilna laika budžetā.