Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU)

Fakultāte

Materiālzinātņu un lietišķās ķīmijas fakultāte

Studiju programma

Materiālu nanotehnoloģijas

Studiju periods

2016-

Atsauksme

Studijas notiek klātienē, pašlaik pats vēl mācos. Kursu noderīgums ir atkarīgs no tā, kas pēc tam ir plānā - zinātnisks darbs vai darbs uzņēmumā. Ejot zinātnē, es teiktu, ka kursi ir noderīgi. Lai gan dažos priekšmetos noderētu aktualizācija, students var interesējoties par to, apskatīt aktuālo literatūru.

Nodarbības bija plānotas pa dienu, taču manā gadījumā mēs esam 2 studenti un līdz ar to ir iespējams pārbīdīt nodarbības, ja tas nepieciešams kāda iesmesla dēļ. Mācībspēki viennozīmīgi ir zinoši un atsaucīgi un bez problēmām var atbildēt uz jautājumiem. Nodarbības ir vairāk diskusiju formā.

Lai gan vienā laboratorijā derētu remonts, visas pārējās telpas ir labā stāvoklī. Materiāli bija pieejami pa lielam oRTUs sistēmā, vienā gadījumā tas tā nebija, bet tas bija īpašs gadījums iekšējās politikas rezultātā. Var iegūt praktiskas zināšanas darbā ar dažāda veida programmatūru, gan dažādām iekārtu programmām, gan simulācijas programmām. Tas ja neko citu, tad dod ieskatu tajā, kā programmas strukturētas.

Ja grib braukt ERASMUS, tad ir opcijas Itālijā, Beļģijā, ja pacenšas KTH arī ir opcija.

Manas sajūtas par programmu tik tālu ir tādas: klasiskā lekciju formāta daudz šeit nav, vairāk ir individuālas mācības un diskusijas ar pasniedzeju, kas nebūt nav slikta lieta. Nedaudz pietrūkst praktiskas pieejas pie lekcijās apskatītajām iekārtām, taču loģisku iemeslu dēļ tas ir apgrūtinoši. Es uzskatu, ka vajadzētu vairāk studentu, jo daži pasniedzēji nekrāmējas ar mazāk kā 3 studentiem (kas ir saprotami). Iepriekš runāju par tiem, kas man ir pasnieguši lekcijas.

Mans ieteikums studētgribētājiem ir tāds, ka, ja vēlies salīdzinoši precilizētu izglītību, tad šī programma varētu būt priekš Tevis. Jārēķinās ar to, ka būs pašam daudz kas jādara un jāmācās, jo kā jau minēju, nodarbības ir vairāk diskusijas nekā standarta lekcija.

Par autoru

(Seg)vārds

Ķirbis

Par autoru

Iestājos šajā programmā, jo gribēju mācīties talāk par lietām, saistītām ar nanotehnoloģijām un nanomateriāliem. Pēc studiju programmas plānoju turpināt studijas doktorantūrā, bet kur - to vēl nezinu.

Esmu budžetnieks (šeit tikai tādi ir) un šajā pēdējā semestrī saņemu arī 2 stipendijas. Varētu teikt, ka esmu centīgs ar vidējo atzīmi 9,5 😀