Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Ķīmijas

Studiju programma

Ķīmija

Studiju periods

2014-2016

Atsauksme

Sveiki!

Mani sauc Kristīne. Man ir tas gods un prieks uzrakstīt savu viedokli par LU  Ķīmijas fakultāti (LU ĶF), jo pavadīju LU ĶF 5 gadus! Tie ir 3 bakalaura + 2 maģistra, t.i. pilna laika klātiene). Tie bija kolosāli 5 gadi!

Uzsāku studijas vēl vecajā ēkā - Kr. Valdemāra ielā 48, kur viss bija jau tik tuvs un "savs", bet 2015. gadā pārvācāmies uz jaunu modernu ēku Torņakalnā. Ļoti iespaidīgi! Pārmaiņas patika! Daudz studentu ("dzīvojām" kopā ar biologiem, ģeogrāfiem, daļēji mediķiem), interesants ēkas dizains, atpūtas vietas studentiem, foršas vietas studentu patstāvīgajam darbam, laba bibliotēka, kur var paņemt arī portatīvos datorus patstāvīgajam darbam, Wi-Fi visā ēkā un daudz kas cits - labs, skaists un interesants.

Ja man pajautātu kas ir ĶF, es uzreiz atbildētu, ka tie ir atsaucīgi cilvēki, atraktīvi pasniedzēji, saliedēts kurss!

Par pašu programmu: viegli nebija, bija darbīgi, interesanti, izglītojoši, brīžiem tiešām grūti, bet tas bija tā vērts. (Studiju gadi - vēl ir tāds laiks, kad varam apgūt kaut ko sarežģītu, jaunu, noderīgu, ja jau jaunībā baidīsimies no sarežģītām lietām, tad ko tad darīsim vecumdienās?!).

Studiju programma "Ķīmija" sastāv ne tikai no lekcijām, bet arī no praktiskā darba, ļoti daudz strādājām laboratorijās, paši arī izstrādājām savus kursa darbus, tad bakalaura darbus, un, visbeidzot, maģistra darbus! Studiju programmas ietvaros bija iespēja braukt ERASMUS+ apmaiņas programmā, pati šo iespēju neizmantoju.

Macībspēks: zinoši, motivējoši, stingri, atraktīvi pasniedzēji. LU ĶF pasniedzēji ir tie cilvēki, pie kuriem vienmēr būs kārtība un disciplīna, laicīgi izlaboti darbi un godīgi izliktas atzīmes, tie, kuri palīdzēs, atbalstīs grūtajā brīdī, tie, kas pajokos ārpus studijām un aizbrauks pasportot sporta dienās!

Daļu ķīmijas materiālus bija viegli atrast LU bibliotēkā, daļu (jaunas publikācijas) - tikai interneta vidē un pārsvarā angļu valodā. Bet ja rezultātu un labu publikāciju ļoti vajag, tad arī tās var iztulkot!

Ķīmiķi prot arī atpūsties! Katru gadu visas nedēļas garumā rīkojām dažādus pasākumus Ķīmiķu dienu ietvaros - ķīmiķu gājienu, labdarības dienu, nakts orientēšanos, fotoorientēšanos, erudīcijas konkursus, spēļu naktis, eksperimentu šovus, ķīmiķu balli un, sporta spēles (nedēļas nogale ārpus Rīgas).

Tik ļoti priecīga, ka esmu LU ĶF absolvente! Stājoties, nevarēju pat iedomāties, ka būšu tik ļoti apmierināta ar visu - studiju programmas saturu, pasniedzējiem, ārpusstudiju aktivitātēm, iegūtiem draugiem. Tie bija ļoti piesātināti un forši 5 studiju gadi!

Jo ķīmiķi nemirst, ķīmiķi sprāgst!

Par autoru

(Seg)vārds

Kristīne

Par autoru

Studēju par valsts budžeta līdzekļiem, maģistra darbu aizstāvēju uz 8, vidējā atzīme bija tuvu 8. Šobrīd strādāju LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Ķīmijas fakultātē!