Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Sociālo zinātņu fakultāte

Studiju programma

Komunikācijas zinātne

Studiju periods

2013-2016

Atsauksme

Šī fakultāte ir ļoti pozitīva gan atmosfēras, gan mācībspēku ziņā. Gaišas, sakoptas, plašas telpas un auditorijas; atsaucīgi, smaidīgi un radoši pasniedzēji/profesori. Šajā fakultātē noteikti nebūs garlaicīgi.

Šajā fakultātē kā arī lielākoties LU sistēmā Bakalaura programma sastāv no 3 kursiem, kurš katrs ir sadalīts 2 semestros un pēc katra ir sesija. Atšķirībā no citiem, izvēloties komunikācijas zinātnes programmu, pēc pirmā kursa ir iespēja izvēlēties tālāko novirzienu ar kuru vēlētos saistīt savu turpmāko karjeru, t.i., žurnālistikas, multimediju, reklāmas un sabiedrisko attiecību modulis. Pirmajā kursā principā viss ir kā ievads dažādās nozarēs un subjektos, kas tāpat noder jebkurā no profesijām, kuras izvēlētos nākotnē. Otrais kurss principā ir tāds tīri teorētiskas dabas, jo kad ir veikta izvēle, kurā modulī iestāties tad arī par to tālāk tiek sīkāk studēts, bet paturot prātā, ka viss ir zem komunikācijas programmas, tādēļ lielākā daļa kursu ir saistīta arī ar pašu komunikāciju. Trešais kurss ir vispatīkamākais no visiem, jo tad jau savas iegūtās teorētiskās zināšanas var pielietot praksē, kur pašiem ir jāveic dažādas reklāmas kampaņas vai jāfilmē reklāmas rullīši un jāveido dažādi projekti. Vispārīgi sakot, kursi ir ļoti papildinoši, bet vienmēr vajadzēs iziet cauri teorētiskajai bāzei, lai nonāktu līdz jautrībai.

Mācībspēki ir ļoti atsaucīgi un kompetenti, vienmēr mēģināja sniegt jaunāko informāciju un uzklausīs katra viedokli. Patīkami bija arī tas, ka daudzi no pasniedzējiem aicināja nozares līderus uz vieslekcijām, lai iedvesmotu studentus tiekties pēc saviem mērķiem.

Šajā fakultātē ir ļoti jauna un viegli pieejama bibliotēka, kur ir pieejami visi materiāli, kas būtu nepieciešami un vēl. Ir laba pieeja datoriem un galdu ir pietiekami, lai studenti brīvi varētu atrast vietu, kur pildīt pēdējos uzdotos darbus.

Iegūtās prasmes šajā programmā ir visai noderīgas ikdienā un profesionālajā vidē, jo tev iemāca kā lietot ilustratoru, photoshop, montāžu u.c. ar jaunākajām programmām. Kā vislabāk filmēt, kādus kadrus izmantot, visu kas noder ja vēlas strādāt radošajā industrijā. Tā kā cilvēkam, kas vēlas strādāt reklāmas aģentūrā, šī būtu lieliska iespēja.

Studiju vide ir ļoti godīga, vispār jau LU ir izveidota plaģiātisma sistēma, kur gala darbus, kā bakalaura, maģistra un doktora darbus laiž cauri sistēmai, lai pārliecinātos, ka nav izveidojies plaģiāts, citādi ja ir, sekas tam ir nopietnas. Tāpēc ir jācienī arī sistēma un sistēma cienīs tevi.

Latvijas Universitātē visiem ir brīva pieeja dažādākajām sporta aktivitātēm, tādēļ par to nav jāuztraucas. Noteikti, ka ir iespēja apvienot ar lekcijām un semināriem. Tam ir vienotā maksa gadā.

Atklāti sakot, programma nebija tāda kā to gaidīju, likās, ka mēs visu laiku veidosim reklāmas un filmēsim īsfilmas un mācīsimies tikai radošas priekšmetus, bet kad pirmie divi kursi bija tikai teorijas un ievadi dažādākajos priekšmetos likās, ka negribēšu pabeigt un būs jāstājas laukā, bet pienākot trešajam kursam viss mainījās un bija tik jautri un patiesi interesanti, ka es būtu nožēlojusi, ja izstātos.

Mans ieteikums jaunajiem studentiem būtu tiešām, tiešām kārtīgi izvērtēt, kas ir tas, ko vēlētos apgūt, kas ir tas kas interesē. Nevajag klausīties, ko apkārtējie līdzcilvēki saka, kas viņuprāt ir labāk. Ir jāklausa saviem instinktiem un jādodas pretī saviem mērķiem, kā arī nav jābaidās no tā, ka varbūt nav gluži tas, ko domājāt sākumā. Vienmēr var izvēli veikt no sākuma.

Par autoru

(Seg)vārds

Biš

Par autoru

Mani motivēja vecāki iestāties augstskolā. Ja es to nedarītu uzreiz pēc vidusskolas, tad es nekad neiestātos. Mans tēvs strādā radošajā industrijā un apkārt arī bija cilvēki kuri strādā radošos uzņēmumos. Es sapratu, ka matemātika un eksaktās zinības nav mana stiprā puse, bet esmu ļoti atvērta un komunikatīva persona, tāpēc vajadzēja domāt nedaudz citā leņķī, līdz nonācu pie slēdziena, ka varētu studēt komunikāciju, jo tas izklausās daudz labāk par fiziku un citām muļķībām.

Paralēli studijām es strādāju dažādos darbos, lai varētu palīdzēt vecākiem nomaksāt studijas, jo nebiju budžetā (25 vietas no 250 studentiem), tieši pirms Bakalaura darba uzrakstīšanas sāku strādāt uzņēmumā, kas vispār principā nesaistās ar to ko studēju, bet saistās ar to pašu komunikāciju, tad tagad tajā uzņēmumā esmu menedžere, ar ko varu lepoties un ir vēl izaugsmes iespējas.

Kā students es slīdēju pa slidotavu, bet izslidojos tā, ka esmu lepna par sevi, ka pabeidzu. Un ja arī nestrādāju savā jomā, tas nenozīmē, ka tas viss bija par velti.