Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Fizikas un matemātikas fakultāte

Studiju programma

Fizika

Studiju periods

2014-2017

Atsauksme

Kursi: Kursi lielākoties bija vērtīgi, bija labāki un ne tik labi kursi. Taču studentam ir izvēles iespējas, kādus kursus viņš grib ņemt. Iesaku neizvairīties no grūtākiem priekšmetiem, jo tie būs noderīgāki par tiem, kas šķiet vieglāki priekšmeti. Tomēr ir daži kursi, kurus labāk neņemt, jo tie ir diezgan slikti. Bet tādi ir aptuveni 3-5 uz visu fizikas bakalaura programmu.

Mācībspēki: Nav par ko sūdzēties. kompenenti, atsaucīgi, ar humora izjūtu.

Materiāli: Bibliotēkā ir ļoti daudz labu grāmatu, tikai jāiet un jāmeklē. Internetā pārsvarā visur bija e studiju materiāli, vienīgi dažos priekšmetos nebija. Cerams, ka tas tiks drīz labots.

Studiju nodrošinājums: Fakultāte iegādājusies jaunus, jaudīgus datorus. Telpas ir ļoti labas studijām.

Ārpusstundu aktivitātes: Ir Studentu Padome, kur var darboties, koris "Aura". Fizikas ēkas pagrabā pieejama trenažieru zāle par brīvu, kā arī sporta zāle. LU ir diezgan daudz dažādu sporta pulciņu, basketbols, futbols, u.c., vienīgi peldēšana nav.

Prasmes: Fizikas bakalauros ne tikai iemācās teorētiskas zināšanas par fiziku, bet gan arī tur māca diezgan daudz programmēšanu, specifiskas programmēšanas valodas (tie ir tie kursi, kas man šķita grūti, bet tomēr es tos ņēmu, tāpēc daudz iemācījos). Profesionālajā dzīvē pirmām kārtām noderēs tas, ka fiziķos iemāca domāt, analizēt, risināt problēmas - tas ir svarīgs nosacījums, lai Tu tiktu uzņemts labā darbā.

Iespējas: Ir ERASMUS apmaiņas programma. Pats neesmu bijis nekur, bet iesaku izmantot. Vienīgi - var būt problēmas ar kursu pielīdzināšanu, atbraucot no ERASMUS. Tas nekas traks nav, vienīgi nākamajā semestrī nāksies nedaudz vairāk mācīties, lai atgūtu nepielīdzinātos kursus ; )

Studiju vide: Ar studentiem jebkurā laikā var diskutēt par fiziku, kā arī par citām dzīves jomām. Studenti saprotoši, stimulējoši, sabiedriski aktīvi, komunikabli.

Uzlabojumi: Vajadzētu veidot grūtāku (advancētāku) fizikas bakalaura programmu, jo salīdzinoši ar Eiropas līmeni mums ir diezgan zemas prasības no studentiem.

Sajūtas: Es biju 100% pārliecināts, ka gribu studēt un ka studēšu fiziku. Lielākoties es sagaidīju to, kas būs šeit.

Ieteikums: Nenobīstaties no šīs programmas! Ja jums ir problēmas studijās- neuztraucieties! Pasniedzēji ir vienmēr ļoti atsaucīgi un saprotoši - jebkurā darba laikā var vērsties pēc palīdzības. Un, protams, studenti arī viens otram izpalīdz! ; )

Par autoru

(Seg)vārds

(Seg)Andris

Par autoru

Iestājos tāpēc, ka ļoti aizrāva fizika un padevās matemātika.

Domāju turpināt studēt Saūda Arābijas universitātē KAUST (King Abdullah University of Science and Technology) maģistra līmeņa studijas.

Students biju budžetā (fiziķos prakstiski visi ir budžetā). Esmu 3x bijis stipendiāts, + 1x Mecenāta stipendiāts (A. Raistera piemiņas stipendija). Vidējā atzīme kaut kur ap 9.5.