Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Alberta Koledža

Fakultāte

Informāciju Tehnoloģijas

Studiju programma

Programmēšana

Studiju periods

2011-2013

Atsauksme

Līmeņa bakalaurs, neklātienes grupa, IT.

Pirmkārt jau viena no retajām mācību iestādēm, kura piedāvā IT nozares programmas apgūt neklātienē. Bez jokiem, šādu skolu nemaz nav daudz Latvijā.

Studijas notika katru sestdienu un svētdienu, gandrīz vienmēr no rīta līdz vakaram. Protams, arī standarta izņēmumi, kā jau visās augstskolās, tikai viena vai divas lekcijas dienā.

Kursi: visi kursi ļoti labā līmenī, taču viss atkarīgs no lektora, piemēram, C++ bija ļoti augstā līmenī, Pascal, pati lektore nezināja, ko pasniedz. Matemātika - vienīgie pasniedzēja norādījumi "nu es te tā paspēlējos ar skaitļiem un sanāca šādi :D". Datortīkli - Valdis Vītoliņš, visas lekcijas ierakstītas video formātā odo.lv. Ņemot vērā, ka lektori mainās gandrīz katru gadu, nav objektīvi iespējams salīdzīnāt un izvērtēt, taču kopumā ļoti labi.

Ņemot vērā, ka šī nav vienīgā iestāde, kurā apgūts zināšanu prieks, varu teikt tikai to, ka Alberta koledža palikusi atmiņās ar skolu - kurā lielākā daļa pasniedzēju ir pieaicināti savas nozares speciālisti no dažādiem Latvijas uzņēmumiem. Līdz ar to zināšanu līmenis ko iegūt, ļoti augstā līmenī.

Augstskola daudz palīdzēja ar prakses vietas izvēli. Kā arī prasības augstkolā ir diezgan lielas, piemēram, kvalifikācijas darbs, tika izstrādāts tādā līmenī, kā citu augstskolu bakalaura vai maģistra darbs.

Ja meklējat vietu, kurā apgūt IT, es ieteiktu Alberta Koledžas neklātienes grupu. Jā tieši neklātienes grupa, manuprāt, ir labāka nekā klātiene. Tikai tāpēc, ka neklātienē mācās cilvēki, kuriem jau ir darbs šajā nozarē, bet nepieciešams tikai  diploms. Līdz ar to, pēc vidusskolas atnākot, kā pilnīgi baltai lapai uz augstskolu, kurā citi jau ir stabili profesionāļi lielākajos Latvijas uzņēmumos, motivācija ir grandioza mācīties un augt. Ja aizietu klātienē, droši vien nebūtu tik labas atmiņas par skolu. Teiksim tā, kad mācījos skolā, es biju "stulbākais" savā grupā un acīmredzot biju pareizajā telpā, tieši tāpēc, tagad esmu tur kur esmu tagad un tā nav Maxima 😀

Par autoru

(Seg)vārds

Karlis

Par autoru

  • Spontāns lēmums, 31. augustā. Taču acīmredzami, pareizais.
  • Prakses ietvaros atrasts darbs, 3 gadus nostrādāju par Java programmētāju un tagad jau pašam savs uzņēmums, sava komanda.
  • Maksas un centīgs, jo nav iespējams būt necentīgam, kad apkārtējie strādā par galvenajiem sistēmanalītiķiem, programmētājiem, projekta vadītājiem lielākajos Latvijas uzņēmumos.