Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU)

Fakultāte

ETF

Studiju programma

Elektronika

Studiju periods

2013-2016

Atsauksme

Kursi: Grūtāks līmenis matemātikā nekā vidusskolā. Relatīvi liela zināšanu barjera. Kursi ir noderīgi. Labi pasniedzēji, kas iemāca pamatus - K. Brīvkalns, D. Pikuļins, A. Strauts. Intensitāte liela, bet ap decembri pierod, bet aptuveni trešā daļa no pirmajiem kursiem līdz tam izkrīt. Nodarbības labi plānotas.

Mācībspēki: Atkarīgs no lekcijām. Pirmajos kursos ir vairāk lekciju un vispārīgā atkārtošana/teorija. Mazāk praktiski, bet vēlākajos kursos jau vairāk un interesantāk. Ja kaut ko nesaproti, droši var jautāt un tie centīsies palīdzēt. Ja pats neesi baigais krāns, pasniedzēji kopumā ļoti cool.

Materiāli: Ir skolas online saits ortus.lv Tur ir pilnīgi viss. Ja nu kaut kas nav, tad bibliotēka ir liela.

Studiju nodrošinājums: Visas lekcijas notika Ķīpsalā. Ēkas jaunas un izremontētas. Wifi lielākajā daļā ir. Datori dažās telpās ir pieejami, bet labāk, ja ir portatīvais.

Ārpusstudiju aktivitātes: Nebiju baigais aktīvists, bet ir Ķīpsalas peldbaseins un trenniņi un dejošana un vēl daudz kas cits. Tādā ziņā aktivitātes netrūkst. Pirmajā gadā sports obligāts. Tur ir vairākas lietas ko sportos. Pats peldēju.

Prasmes: Ja konkrēti pa jomu ej, tad noder ar noteikumu, ja pats praktiski pārbaudi un ņemies ar lodāmuru. Ja atsēdi, tad īpaši neko daudz neiegūsi.

Studiju vide: Akadēmiskais godīgums - uz savu sirdsapziņu. Par kursabiedriem - ja esi normāls, kursabiedri arī normāli. Ja esi kāds tizlenis bez mugurkaula, nekas daudz no vidusskolas neatšķirsies. Man pašam ļoti patika. Attieksme pret mācībām sākumā laba, ar laiku sāku slinkot, bet kopumā laba. Tuvojoties sesijai gan bija intensīvi, lai visu savilktu kopā, bet tā ir tīri studentu vaina. Ja visu dara laicīgi, tad visu paspēj.

Uzlabojumi: Uzlabojumi tagad noteik kopā ar paaudžu maiņu. Ir jauni pasniedzēji, kas uzlabo studiju vidi, bet kopumā prasītos laboratorijas darbi, kas ir saistīti ar mūsdienu tehnoloģiju. Mazāk aizvēsturiski laboratorijas darbi.

Sajūtas: Noteikti būtu stājies, ja zinātu kas notiks. Ieguvu vairāk nekā būtu gaidījis.

Ieteikums: Pabeidz to, ko iesāc!

Par autoru

(Seg)vārds

Kodolsinteze

Par autoru

Studēju elektroniku RTU prof. maģistros.

Bija izvēle starp SSE un RTU, ņēmu RTU, jo uzņēmējdarbības vidi vari apgūt inkubatoros un starptautiskās apmaiņas programmās, bet ar specifisku elektroniku grūtāk.

Elektronikā visi ir budžetā, bet neteiktu, ka centīgākais. Vidējā 7.