Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU)

Fakultāte

Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF)

Studiju programma

Uzņēmējdarbība un vadība

Studiju periods

2014-2017

Atsauksme

Kursi: Daudzi bija ļoti labi (jo bija arī labi pasniedzēji), bet daudzi bija iestrēguši savā amatā un runājās par dzīvi. Piemērs, kurss "inovāciju ekonomika" - nekas inovatīvs tur nebija, meklējām info 300 lpp. garos inovāciju plānos (pagājušos plānos). Cik dzirdēju, tagad vairāk neesot ķīmija un fizika, taču manā laikā bija. Nelikās pārāk "uzņēmējīgi".

Taču grāmatvedība, datormācība, finanšu pamati (grūti, bet labi), mārketings, uzņēmējdarbības plānošana, izmaksu analīze, statistika - ļoti forši, ļoti labi! 🙂

Plānojums dažreiz likās neloģisks, īpaši 3. gadā, kad gribas pusslodzē iet strādāt kaut ko par savu tēmu - bieži bija 1 lekcija pirmdien, otrdiena brīva, trešdien 1 lekcija, ceturtdien no 10 līdz 16. Dažreiz likās, ka labāk varētu sabāzt visas lekcijas 2 pilnās dienās, lai 3 brīvas. Bet saprotu, ka nav jau tik viegli tomēr, ņemot vērā, ka  pasniedzēju nav tik daudz kā studiju grupas.

Mācībspēks: Ne visi vienā maisā liekami, taču novērojums sekojošs: jo jaunāks pasniedzējs, jo labāks kurss, jo autsaucīgāks, runātīgāks ar studentiem. Gandrīz vienmēr, ar pāris izņēmumiem.

Materiāli: 1. gadā deva grāmatas bibliotēkā - derēja 1. gadā. 2. un 3. gadā lika visus resursus Ortusā (kas ir studentu/mācībspēka e-vide, tā kā e-klase skolēniem)

Studiju nodrošinājums: Galvenajā IEVF ēkā - viss labi, vasarās biš karsti. Dažās Ķīpsalas fakultātēs gan bija nedaudz drēgns.

Ārpusstudiju aktivitātes: Ir viss pieejams, jā - visi sporta veidi, dejošanas pulciņi utt. BET!!!! RTU ir obligātais sports, kas nozīmē, ka pirmo gadu būs obligāti jāiet jāsporto. Esot naiva vidusskolniece, arī es domāju, ka tas ir forši, bet tad, kad ir ziema un Tu esi pieteicies uz peldēšanu - nav vairs tik forši ar visām tām mantām un slapjo galvu un auksto ūdeni!

Prasmes: Teorija, manuprāt, ne tik ļoti noder. Ieteikums - iet vairāk uz praktiskajām nodarbībām. Tajos priekšmetos, kur ir gan lekcijas, gan prakstiskās nodarbības - noteikti IET uz praktiskajām, noderēs!

Studiju vide: Katrā kursā sava atmosfēra. Citur visi bija draudzīgi, manā katrs bija indivīds pa lielam. Bet mēs bijām beigās vairs tikai 4 studenti. Taču lielajos kursos uz urrā iet konkurence par budžeta vietām.

Par vidi - ļoti, ļoti, ļoti laba lietvede (Baiba Levina) uzņēmēju programmai. Daudz ko palīdz, kad pats esi parādos vai vajag izziņas - ļoti pretīmnākoša.

Uzlabojumi: Vairāk praktiskas zināšanas vajadzētu. Bet es dzirdēju, ka mans iestāšanās gads bija pēdējais tāds mazāk praktisks un ar kursiem, kurus nevajg uzņēmējiem - neesot laikam vairāk fizika, ķīmija un matemātika nav vairāk 3 kursus, ir tikai 2. Urrā!

Sajūtas: Ja zinātu, kā būs - nē, nestātos! Vai arī izvēlētos citu sporta veidu un tik un tā ietu. No saviem bijušajiem kursabiedriem, kuri iestājās no jauna, dzirdēju - nav vairāk nonsense, viss nepieciešamais.

Ieteikums: NEKAD, NEKAD, NEKAD neatstāt parādus. Īpaši grūtākajos priekšmetos - augstrākā matemātika (!!!), finanšu pamati, mikroekonomika. No pieredzes saku - daudzi izstājas parādu dēļ (es arī gandrīz). Sesija ātri parasti beidzas, eksāmeni saliekas tuvu viens otram - atpūtīsies pēc eksāmeniem, nokārto visu!!!

Par autoru

(Seg)vārds

Par autoru