Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Vēstures un filozofijas fakultāte

Studiju programma

Vēsture

Studiju periods

2010-2014

Atsauksme

Vispārīgi - Biju šīs fakultātes studente. Studēju klātienē.

Kursi - Visi kursi bija noderīgi, ja esi  vēstures fanāts. Īpaši interesanti bija B daļas kursi par kultūru un specifiskām vēstures nozarēm, piemēram, heraldika u.t.t. Lekciju plānojums bija ok, tur problēmas nebija.

Mācībspēki - Ar tiem bija sarežģītāk, jo bija daļa pasniedzēju kas bija ieinteresēti palīdzēt un sniegt informāciju par interesējošo tematu, bet bija arī tādi, kuri ir iedomīgi un familiāri, teiksim izteicienos. Manas studijas bija jau sen, bet kā šodien atceros, kad viens pasniedzējs kritizēja studentu par to, ka viņam jāiet studēt uz tehnikumu, tādā veidā diskriminējot cilvēkus, kam ir profesionālā izglītība, salīdzinot viņus ar muļķiem vai nez ko. Līdz ar to, iegāžot eksāmenā. Nekad ko tādu nevar aizmirst.

Materiāli - Fakultāte varēja nodrošināt ar visiem nepieciešamajiem materiāliem. Ar to problēmu nebija.

Studiju nodrošinājums - Te arī ,manuprāt, bija ļoti nepatīkami momenti tāpat kā ar mācībspēku. Šī fakultāte, manuprā, ir izslavēta ar to,ka tai nav adekvātu telpu. Viņa ļoti daudz tās ir mainījusi. Vai nu tas ir dēļ fakultātes neprasmīgās administrācijas un vadības, vai nu dēļ tā, ka neviens šo fakultāti neuztver nopietni. Internets bija pieejams, bet telpas gan bija ne īsti jaukas. Manā laikā telpas bija Vecrīgā. Brīžiem ziemas periodos bija auksti, nebija ēdnīcas kā citās fakultātēs un Vecrīgā lai paēstu tas maksāja dārgi, bet,protams, var jau ņemt kautko līdzi.

Ārpusstudiju aktivitātes - Bija Ziemassvētku balles, protams, vēsturnieki ir izcili savādi cilvēki, ar savādu mentalitāti, līdz ar to,ja esi komunikabls un smaidīgs, tad nezinu vai tevi pieņems, jo tur tādi cilvēki ļoti sevī visi bija. Bija arī Erasmus braucieni, kam nu vēsture bija dikti interesanta.

Prasmes - nekādas prasmes neieguvu, jo vēstures zināšanas neko turpmākai dzīvei nedeva.

Iespējas - kā jau minēju iepriekš, bija iespēja doties Erasmus programmā, bet tādas neizmantoju.

Studiju vide - studenti drusku par sevi ir augstās domās, ne visai komunikabli. Pārņemti ar vēsturi. Šķiet, ka nekas cits viņiem neinteresēja. Vairums no rajoniem ne no Rīgas.

Uzlabojumi - ļoti daudz būtu nepieciešams uzlabot. Sākot ar akadēmisko personālu, administratīvo vadību u.t.t. Noskaidrot ,kapēc nevar ieviest savas mācību telpas, kapēc jāatrodas vienā fakultātē ar Ekonomikas fakultāti, jo it nekā nav kas tos vienotu. Jāsāk beidzot domāt ko teikt studentiem, lai nav tā, ka Aristoteļa svētkos demonstratīvi kāds saka, ka darba šajā profesijā nebūs. Ok, tas tā ir, bet tas galīgi nemotivē studentus. Tieši otrādi - biedē. Un pirmais iespaids ir negatīvs par fakultāti. Iesaku nedaudz piedomāt par pasniedzeju kultūru pret studentiem. Daži no tiem tos neuzrunā kā topošos kolēģus, bet kā kādu traucēkli ,līdz ar to nemotivē, neieinteresē. Kas liecina par to, ka Tu tur esi vajadzīgs kā naudas maiss, ja tu maksā par studijām. Derētu padomāt par papildus studiju kursiem par kultūras dzīves vēsturi u.t.t., jo tie ir saistoši daudziem. Un ieteiktu vēl uzlabot C daļas kursu izvēli, jo manā laikā nebija iespējams teiksim, izvēlēties kādu papildus valodu, jo ,ja arī bija teiksim, franču valoda, tad tā neiekļāvās laikā, kurā es varētu to izvēlēties, jo pārklājās ar obligātajiem studiju kursiem. Valodu papildus vispār kā obligāto lekcijas kursu nebija. Uzskatu, ka vēsturniekiem ir jābūt labām valodu zināšanām. Bet manā laikā tādas tur papildus nepasniedza.

Sajūtas - Diemžēl, man kā komunikablai personai studijas likās nesaistošas jo nedz studenti nedz pasniedzēji nebija ieinteresēti uz aktīvu komunikāciju par dotajām studiju tēmām. Jebkas kas tika darīts radoši ar savām domām un smaidu, bija noraidoši uztverts. Diemžēl, pārāk vēlu sapratu, ka tā nav mana vieta un mana specialitāte ko vēlētos iegūt un kurā darboties.

Ieteikums - Šī studiju programma derēs tiem kas ir vēstures fanāti. Kuri nav īpaši komunikabli. Ja esi atraktīvs un vispusīgs, tad te būs garlaicīgi un dažkārt nomācoši.

 

Par autoru

(Seg)vārds

Nākotne

Par autoru

Ja godīgi, ar šīm studijām gribēju attaisnot savus radiniekus. Jo viņi uzskatīja, ka man derētu šī profesija. Bet, diemžēl, nederēja. Studijas nepabeidzu, aizgāju pēdējā gadā prom, ja nemaldos, jo sen tas bija. Pēc tam izstudēju citu programmu un studēju vēl joprojām. Žēl laika kas tika pazaudēts, bet tagad es zinu ar ko ir jāsaskaras augstskolā un, uz ko ir jābūt gatavam. Studēju visus kursus par maksu.  Cerams, ka kādam šī studiju programma būs tā īstā, jo šī bija tikai mana pieredze un manas domas par to laiku manā studiju dzīvē.