Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Juridiskā fakultāte

Studiju programma

Tiesību zinātne

Studiju periods

2012-2015

Atsauksme

Vispārīgi: Es mācījos klātienes programmā, lekcijas notika intervālā no 8.30-18.00, bet lekciju plānojums nebija pārāk traks, vēlākajos kursos bija iespējams arī apvienot ar darbu (ieskatam to var apskatīt arī pašā JF mājaslapā).
Kursi: Kursi bija noderīgi - pārstāvētas visas tiesību pamatnozares, kā arī interesanti izvēles kursi. Izvēles kursos gan varētu būt lielāks piedāvājums (bet arī to var apskatīties mājaslapā).
Mācībspēki: Visi mācībspēki ir profesionāļi savā jomā (arī augstākajā līmenī atzīti, piemēram, Satversmes tiesas tiesneši, zināmi advokāti utt.). Atšķiras gan pedagoģiskās spējas, kā arī daži pasniedzēji ir ļoti aizņemti (tas nozīmē, ka būs grūti noķert konsultācijās vai sagaidīt lielāku atgriezenisko saiti, piemēram, atsauksmes par studiju darbiem utt.), bet kopumā tas netraucē. Ir arī ļoti iedvesmojoši pasniedzēji, kas daudz iegulda universitātes darbā.
Materiāli: Kopumā LU vai RGSL bibliotēkās ir pieejami nepieciešamie materiāli nacionālajās tiesībās. Starptautisko avotu varētu būt arī vairāk, bet vismaz ir pieeja dažādām datu bāzēm, kas to daļēji kompensē. Daudz vispār jālasa =)
Studiju nodrošinājums: Telpas kopumā ir OK. LU JF bibliotēka varētu būt mājīgāka. Šobrīd LU JF atrašanās vieta ir ļoti ērta - pašā centrā, tāpēc ērti nokļūt uz darbu.
Ārpusstudiju aktivitātes: Aktivitātes nodrošina gan studentu pašpārvalde, gan ELSA Latvija. Īpaši aktīva gan to organizētās sociālā dzīve nav, bet daži pasākumi ir, piemēram, iesvētību nedēļa, sporta spēles, Ziemassvētku balle utt. Bet, ja ir entuziasms, mierīgi var iesaistīties aktivitāšu organizēšanā =)
Prasmes: Zināšanas, protams, noder kā ikdienā tā darbā. Nevar teikt, ka trūktu praktisku aktivitāšu, jo kāzusus studiju ietvaros risinām daudz, bet derētu vairāk arī dažādu dokumentu sagatavošana (piemēram, prasības pieteikumi utt.)
Iespējas: LU piedāvā vērtīgu iespēju doties Erasmus apmaiņas programmā uz citām augstskolām, tāpat arī ir plašas iespējas piedalīties starptautiskās un nacionālās tiesu izspēlēs. Studentiem arī ir labas prakses iespējas, kas gan nav programmas ietvaros, bet studentiem pašiem jāmeklē un jāpiesakās, var arī pats uzrakstīt kādam birojam un piedāvāties. Galvenais būt aktīvam - tad iespēju daudz. Iespējas arī doties praksē uz ārzemēm (ELSA piedāvā tādu STEP programmu.) Ir arī dažādas stipendijas.
Studiju vide: Kopumā vide ir OK. Attieksme pret mācībām gan stipri variē. Daudzi jau 2./3.kursā strādā jurisprudencē, tāpēc arī darbs prasa daudz enerģijas un mācības var arī bieži nebūt prioritāte (BET darbā var iegūt neatsveramu praktisku pieredzi, tāpēc tas nav tik slikti).
Secinājumi: Protams, ir arī gana daudz uzlabojamu lietu, bet, manuprāt, laba programma (tas gan ir subjektīvi, bet priecājos, ka iestājos tieši LU). Tiesa gan, jāsaprot, ka daudz darba jāiegulda pašam un jābūt aktīvam.

Par autoru

(Seg)vārds

Temīdas palīdze

Par autoru

Programmā iestājos, jo gribēju cīnīties par taisnīgumu un palīdzēt cilvēkiem. Biju centīga studente, mācījos budžetā. Jau studiju laikā sāku strādāt jurisprudencē.