Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU)

Fakultāte

Rehabilitācijas

Studiju programma

Ergoterapija

Studiju periods

2008-2013

Atsauksme

Studēju no 2008. gada 2013. gadam (ģimenes iemeslu dēļ vienu mācību gadu izlaidu). Studēju pilna laika klātienē.

Studiju kursi ir ļoti plaši un sākotnēji nesapratu, kāpēc blakus anatomijai, fizioloģijai un pediatrijai ir tādi studiju kursi kā radošās aktivitātes, ergonomika un universālais dizains. Noslēdzot studiju procesu vissi puzles gabaliņi izveidoja kopēju attēlu. Varu secināt, ka studiju kurss ir labi plānots un katra lekcija/nodarbība ir noderīga praksē. Atceros ka pirmos mēnešus uzsākot darba gaitas bieži izmantoju savus studiju laiku pierakstus pediatrijā, gereatrijā, ortozēšanā, kur, līdzīgi kā vadlīnījas, veicināja izpratni par piemērotāko terapijas procesu.

Studiju laikā izmantoju iespēju piedalīties intensīvās apmācības programmās Nīderlandē, kur divu nedēļu garumā risinājām klīniskos gadījumus un socializējāmies ar dazādu profesiju studentiem no Portugāles, Somijas, Nīderlandes, Beļģijas, Polijas. Ir plašas iespējas izmantot ERASMUS un NORDplus programmas.

Universitāte piedāvā plašas aktivitivitātes studentiem - sporta spēles, Ziemassvētku balle, dalība studentu pašpārvaldes pasākumos, bet tas vai un cik to izmantot ir atkarīgs no studenta.

Uzskatu ka esmu izdzīvojis studenta dzīvi pilnīgi. Esmu gan samagi mācījies, gan apmeklējis akadēmiskas balles, gan neformālos studentu pašpārvaldes rīkotos pasākumus.

Tas man ir devis plašu paziņu loku, jebkurā dienakts laikā varu zvanīt un lūgt padomu vai palīdzību tehniskajam ortopēdam, fizioterapeitam, stomatologam, anesteziologam, biologam vai projektu vadītājam. Šie ir cilvēki, kurus satiku Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkā, bet šobrīd viņus varu saukt par draugiem.

Par autoru

(Seg)vārds

Par autoru

Studiju programmā iestājos nejauši,  "neprecīzi" atzīmēju prioritātes. Biju ticis budžetā un tāpec nolēmu pamēģināt. Pamēģināju un iepatikās!

Vidēja atzīme studiju laikā bija ļoti augsta, aizstāvot savu bakalaura darbu tiku novērtēts ar 10, bet atzīmes nav rādītāji - cik labs speciālists es esmu vai būšu, jo šī ir salīdzinoši jauna profesija un viss tajā strauji mainās, tāpec ir svarīgi ievērot mūžaizglītības principus un turpināt izglītoties tik ilgi, cik vien plānoju praktizēt profesijā.

Pēc studiju beigšanas darbu atradu nedēļas laikā, pirmā darbavieta bija VSIA NRC "Vaivari".

Šobrīd strādāju SIA "Ogres rajona slimnīca", piedalos dažādos Labklajības ministrijas projektos, kā ergoterapeits vai konsultants, darbojos kā pašnodarbināta persona sniedzot mājas vides izvērtēšanas un pielāgošanas pakalpojumus.