Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Fizikas un matemātikas fakultāte

Studiju programma

Optometrija

Studiju periods

2013-2016

Atsauksme

Pilna laika studijas, absolvēju 2016.gadā. Nodarbību plānojums intensīvs, uz lekcijām jādodas gandrīz katru dienu, bet parasti vismaz 1 diena nedēļā ir brīva. Pirmais kurss ir visgrūtākais, jo priekšmeti ir vispārīgāki, bet 2. un 3. kursā jau vairāk tiek apgūtas teorētiskās prasmes optometrijā. Prakses nav, to apgūst maģistratūrā.

Nodaļas pasniedzēji ir ļoti atsaucīgi un pretīm nākoši. Vienmēr visu ir iespējams sarunāt, bet, protams, ne ar visiem. Sarunāt nevar ar vieslektoriem, līdz ar to uz tām lekcijām jābūt obligāti.

Materiāli viegli pieejami bibliotēka. Arī lielākā daļa pasniedzēju pēc iespējas materiālus ieliek e-vidē.

Ir iespējams aizbraukt ari erasmusā. Tā kā pati tur neesmu bijusi, neko komentēt vairāk nemācēšu.

Studijas ir iespējams apvienot ar darbu optikā. Pati sāku strādāt 3.kursā Optometrijas centrā. Paralēli strādājot, iespējams labāk apgūt vielu un pielietot iegūtās zināšanas praksē.

Ar izvēlēto studiju programmu esmu apmierināta. Sākumā izvēlējos tikai tāpēc, ka tiku tur budžetā, bet nemaz nenožēloju. Mācības bija interesantas un mācību personāls jauks. Studijas patiks tādiem cilvēkiem, kuriem kaut nedaudz saista fizika, matemātika un medicīna (anatomija, farmakoloģija, slimības, u.c.).

Šobrīd visas studijas notiek LU jaunajā ēkā Torņkalnā. Ir modernas laboratorijas.

Pati studijas arī turpināju un šobrīd studijas turpinu maģistraturā. Paralēli strādāju par optometristu.

Pēc studiju beigšana darba iespējas ir strādāt optikā par konsultantu. Daži arī strādā par optometristu, bet to neiesaku, jo papildus zināšanas iegūst tikai maģistratūrā.

No 2020.gada 1.janvāra optometrists būs ārstniecības persona, līdz ar to par optometristu strādāt varēs tikai tad, ja paralēli mācīsies maģistratūrā vai arī būsi to pabeidzis.

Par autoru

(Seg)vārds

Inese

Par autoru

Stipendiju dabūju visus studiju gadus, jo biju ļoti centīga. Vidējā atzīme bija ap 8. Augstāk nebija iespējams dabūt, jo dažos priekšmetos veicās mazāk. Visus studiju gadus mācījos budžetā (manā laikā bija 30 budžeta vietas).