Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU)

Fakultāte

Medicīnas fakultāte

Studiju programma

Medicīna

Studiju periods

2011-2017

Atsauksme

Par programmu: noteikti visilgākās studijas kādas vieni ir iespējamas ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Studiju apjoms ar katru semestri mainās, bet par mācību trūkumu sūdzēties noteikti nevar.

Studiju kursi ir nemainīgi un praktiski visi priekšmeti ir A (obligātie). Ir katru semestri arī izvēles, kursi B, bet tiem salīdzinoši ir mazāka nozīme. praktisks ieteikums izvēloties B kursu - jāņem tas, kurš izklausās visbriesmīgāk. Parasti no pasniedzējiem laba attieksme.

Par mācībspēkiem: Tā kā uzsākot studijas ir apmēram 250 studentu un pabeidzot studijas apmēram 190 studentu, tad docētāji dažādām grupām atšķiras. Attiecīgi no tā arī atšķiras vērtēšana, neskatoties uz to, ka tiek pieņemti katedrās noteikti kritēriji un pēciespējas objektīvi tiek studenti vērtēti. Cilvēciskais faktors neizpaliks. Ir arī RSU katedrās testi kā vērtēšanas variants. Neskatoties uz to, ka tests it kā ir pats objektīvākais vertēšanas paņēmiens pasaulē, RSU tā pilnīgi noteikti nav. Testi ir viens no šausminošākajiem vērtēšans veidiem un ļoti bieži tur ir neprecizitātes.

Lai vai kā vislabākais vērtēšanas veids ir eksāmena biļetes un saruna viens pret vienu ar docētāju, bet diemžēl šis veids, manuprāt, tiek arvien mazāk lietots.

Par lekcijām: Lekciju apmeklējums nav obligāts. Tādejādi lekciju arī nav pārāk daudz un apmeklējums švaks. Pārmest daudz ar nevar studentiem, jo ir bijuši precidenti, ka pasniedzēji paskaidro, ka ar lekcijām nepietiks lai noliktu kolokviju. Tādejādi man ir sajūta, ka vispār no lekcijām nav jēga. Ceru ka šādas frāzes neviens no pasniedzējiem vairs nesaka.

Materiāli: Ir gan drukāti materiāli nopērkami bibliotēkā, ir daudz materiālu e-studijās, kuri ir ļoti noderīgi. Tomēr internets šeit ir neaizvietojama sastāvdaļa studiju procesā, visa precīzākā informācija ir pieejama tomēr tur un ir ļoti ērta lietošana.

Par sešiem gadiem arī manā laikā bija situācija, ka pēkšņi mainās vadlīnijas par vienu situāciju. Interesanti, ka daļa stāstīja vēl pēc vecajiem kritērijiem un citi pēc jaunajiem kritērijiem. Bieži tas negadās, bet tad parasti ir iespējamas abas atbildes eksāmenos.

Telpas: parasti nebija ar šo problēmas. Tomēr mašīna ir ļoti liela ekstra, ir dienas (nav bieži), kad nākas apciemot vāirākas rīgas daļas. (Stradiņi, Gaiļezers, RSU ...)

Prasmes: Medicīnā lai vai cik ilgi Tu strādātu vai arī kāds akadēmiskais grāds būtu vienmēr sauksies ārsta prakse. Uzsvars uz vārda prakse, visur ir pieņemts, ka nekad nebūs divu vienādu situāciju, 2+2 var arī nebūt 4.

Par autoru

(Seg)vārds

Dr.KK

Par autoru

medicīna tas ir aicinājums, tāpēc arī to studēju.

Pēc studijām turpinu mācības vēl intensīvāk ar pavisam citu motivāciju. Jāatbild vairs nav nevienam profesoram vai pasniedzējam, bet gan līdzcilvēkiem.