Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU)

Fakultāte

Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Studiju programma

Reģionālās attīstības un pilsētekonomikas inženierija

Studiju periods

2014-2019

Atsauksme

Studiju programma ir kā mikslis no ekonomikas, arhitektūras, būvniecības un vides zinātnes. Beigu beigās tiek iegūta attīstības plānošanas inženiera kvalifikācija. Kā man patīk teikt - esmu pilsētplānotājs, kas neprot zīmēt.

Studēju pilna laika klātienē. Pašlaik vēl esmu students.

Studiju kursu kvalitāte un nepieciešamība ir ļoti subjektīvs vērtējums. Man pašai liela daļa likās lieka, dažus studiju kursus būtu gribējies apgūt padziļinātāk. Bet domāju, ka, runājot ar mūsu studiju programmas direktori, to ir iespējams mainīt. Plānojums bija labs, jo vismaz viena diena nedēļā brīva.

Mācībspēki atšķiras. Ir tādi, kas ir nozares eksperti, kas ir ar izcilām pedagoģiskajām prasmēm, bet daļa tomēr ir tie, kas ir izlasījuši grāmatas un jūtas ļoti zinoši, tomēr uz specifiskiem jautājumiem atbildēt nevar. Ir mācībspēki, ar kuriem ikdienā ir vislielākais kontakts, tie tad arī ir paši labākie. Kopumā mācībspēku attieksme ir pretimnākoša.

Nebija specifisku mācību materiālu, protams, matemātikas un fizikas grāmatas, bet lielā mērā tiek izmantoti interneta resursi. Ja nē, tad mācībspēki norāda izmantojamo literatūru un vietas, kur to iegūt.

Telpas 100% atbilstošas, jo IEVF ir salīdzinoši jauna ēka, kur ir viss nepieciešamais.

Pati iesaistījos IEVF Studentu pašpārvaldes un RTU Studentu parlamenta darbā, ko daru joprojām. Pašpārvalde manus studiju gadus ir padarījusi tūkstošiem reižu labākus, piedzīvojumiem pilnākus. Ir iespējams apmeklēt arī dažādas citas radošās un sporta nodarbības.

Studiju procesā mazliet trūkst sasaistes ar darba tirgu. Reizēm liekas, ka vienīgā vieta, kur varam strādāt, ir VARAM un Grupa 93. Bet tā nemaz nav. Ikdienas dzīvē noder iegūtās zināšanas, ja interesē studiju joma.

Ir pieejamas gan dažādas vasaras skolas, gan Erasmus+ iespējas. Tiek organizētas vieslekcijas, kuras apmeklēt, papildinot savas zināšanas. Programma ir mazliet specifiska, tomēr, kas meklē, tas atrod.

Tā kā esam diezgan liels kurss, kursabiedru starpā izveidojusies konkurence, cits citam palīdzam nelabprāt. Tieši tāpēc darbojos pašpārvaldē, kur cilvēki bija ļoti izpalīdzīgi un centās cik varēja.

Esmu ļoti priecīga, ka iestājos šajā programmā, jo citādi nekad dzīvē neinteresētos par urbānismu, arhitektūru u.tml. lietām. Šāvu uz dullo, bet trāpīju riktīgi 10niekā. Šo studiju programmu iesaku tiem, kas grib padarīt pasauli par labāku vietu, iegūstot plaša profila zināšanas.

Par autoru

(Seg)vārds

Indra

Par autoru

Zināju, ka gribu būt inženieris, tāpēc automātiski nācu uz RTU. Kad domāju par fakultāti (jo vidusskolā man padevās viss - gan sociālās zinātnes, gan eksaktās), prasīju draugiem, kas studēja RTU, kur ir vislabākā pašpārvalde. Lielākā daļa man atbildēja, ka IEVF. Tad nu sāku skatīties studiju programmas tur. Tā kā man ļoti patīk ceļot un vidusskolas laikā piedalījos starptautiskos projektos, no sākuma pieteicos Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšanai un vadīšanai, tomēr tur netiku budžetā. Tagad esmu priecīga, ka tā, jo nebūtu inženieris. Pēc absolvēšanas sevi lepni varēšu saukt par inženieri.

Kad pabeigšu studijas, domāju par Erasmus+ praksi Dānijā vai Nīderlandē, jo tieši tās valstis ir attīstītākās pilsētekonomikas inženierijā. Ir dažādas iespējas arī maģistra studijām, ko noteikti izmantošu.

Studēju par valsts līdzekļiem (budžetnieks), tomēr stipendijas nekad neesmu dabūjusi, jo traki kursabiedri, kuriem 9 un 10 nozīmē ļoti daudz. Mana vidējā atzīme ir 8, ko esmu ieguvusi bez īpašas piepūles.

Ja kādam ir padziļinātāki jautājumi, ar mani var sazināties e-pastiski.