Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmija (RTA)

Fakultāte

Inženieru fakultāte

Studiju programma

Programmēšanas inženieris

Studiju periods

2012-2016

Atsauksme

Meloju! Neesmu pabeidzis un visā nopietnībā visdrīzāk arī nepabeigšu. Runājot par pašu izglītības iestādi nav daudz ko teikt. Tā nav labāka vieta kur apgūt programmēšanas pamatus, bet tā arī nav sliktākā vieta. Zināšanu bāzi Jūs saņemsiet un nav tā, ka ar to bāzi nav iespējams atrast darbu (ja paši kaut ko darāt, nevis sēžat uz teorijas), jeb tā manuprāt ir nemainīga lieta visur. Tomēr mazliet plašāk sakot.

Pasniedzēji ir Mmmmmmmmmm..viņi ir (tas jau ir labi)? Ir tādi kuri ļoti nopietni pienāk darbam, ir tādi, kuri brīžiem šķiet pārāk nopietni un ir tādi, kurus tu nekad neredzi un ir tie, kuri strādā zem viena vārda, bet ir pilnībā dažādas personas. Kopumā zināšanu līmenis noteikti nav slikts, lielākais mīnuss, bet tas nav no izglītības iestādes tik ļoti atkarīgs kā no vispārējām prasībām,  ka tev ieliks galvā daudz nevajadzīgā (bet te var diskutēt, kas ir nevajadzīgs). Tas ir tāpēc, ka tu esi "Programmēšanas inženieris", tev nav iespējas pateikt: "es vēlos būt tikai web, vai vēl kādas jau konkrētas novirzes cilvēks" (*novirzes radīsies laika gaitā, lol*).

Programma. Iegūsi daudz liekā, ja tevi piemēram interesē tikai web tehnoloģijas. Daudzas lietas no web var apgūt salīdzinoši īsaka perioda kursos (koledžās, etc), bet priekš darba tirgus, es ieteiktu sākumā paņemt padziļināti to visu (ko jau īsos kursos nedabūsi), jo dzīve var atrast interesantas iespējas dažādās jomās un varbūt pēc kāda laika sapratīsi, ka tavs potenciāls nemaz nav ar web saistīts.

Kopumā. RTA nav sliktākā vieta, kur varētu piemosties. (ja tu mēdz piemosties nezināmās vietās, tev būtu jāmeklē palīdzība). Manuprāt lielākais mīnuss ir tas, ka tā ir Rēzekne. Principā ar to viss ir pateikts. Būs grūti dabūt jēdzīgas prakses vietas, kur tu varētu darīt to, kas tevi tiešām nakotnē varētu interesēt. Kas tev Rēzeknē būs...em Geidans un MS-IDI. Un abi kantori ir ļoti aizdomīgi. Geidans būs "it kā" nopietnāks un balstīts microsoft tehnoloģijām, bet tas ir tikai pirmais maldīgais skats, MS-IDI ir vēl dīvaināki, bet japiemin, ka tur ir plašāka variācija ar to, ko varētu apgūt nakotē. Tomēr uzsvars tiek likts uz to, ka pilsētā ir tikai 2 uzņēmumi (varbūt vēl kāds mazais ir atvēries) , kas varētu nodrošināt prakses vietas, un tad rēķiniet cik daudz ir studentu + izglītojamie no tehnikuma. Jeb konkurence ir milzīga.

Siltākais ieteikums ir studiju gados meklēt sabiedrotos ar kuriem veidot kaut ko savu. Mazu uzņēmumu, lielu, freelanceru kopienu, principā vienalga ko, bet galvenais ir nebremzēt, jo RTA iedos zināšanas, pilsēta neiedos iespējas.  Citādi ja gribat salīdzinoši mierīgāku studentu dzīvi , ši būtu laba vieta. Vēl varu piebilst, ka ja Jums ir iekšā šis dzinējs pašam darīt tad RTA būs gan lētāk, gan vienkāršak iegūt diplomu, jo pārējo paši izdarīsiet, ja esat tāds, kas mīl darīt, to ko viņam liek, nemīl mainīt darba vidi, bet patīk, ka pilsētā ir ko darīt tad ieteiktu tomēr izvēleties Rīgu, jo ja esi tāds vidējas klases darbinieks, kas vienkārši grib izpildīt uzdevumus, tad vieglāk tur būs atrast darbu un nebūs arī lieki jāsvaidās.

P.S
Lielākais mīnuss ir dienesta viesnīcas lokācija. Negribu nevienu biedēt, bet cik atceros Swedbankai bija labi dzīvības apdrošināšanas piedāvajumi + pret traumām. (Bet jūs grasāties kļūt par programmētāju, bezdvēseliska, sarkastiska un egocentriska būtne (inženiera primārais pienākums smieties, par filologiem un kā viņi meklē darbu), ko Jums zaudēt.)
8 - par izglītības iestādi
0 - par pilsētu

Par autoru

(Seg)vārds

Bartaševiča ūziņas

Par autoru

Pag, ko te jāraksta?

Ko Jūs no manis gribat?

Es personīgi iestājos RTA tīri ekonomisku, fizisku un mentālu apsvērumu dēļ. Aizbraukt citur ir dārgi, fiziski no pilsētas tevi nelaiž ārā un mentāli ir diezgan baisi vienam doties uz lielo Rīgu (bet man patīk Rīga, izņemot cilvēki tajā).
Šobrīd strādāju pa profesijai, mēdzu dabūt pa šnobeli, bet RTA neiemācija testēt savus nedarbus.

Budžeta, bet varētu gadīties, ka viņi aizmirsa palūgt naudiņas.

Citādi autors, vienkārši ielika šo atsauksmi, jo es domāju ir skaidri jāsaprot uz kurieni studenti grasās doties.