Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Fizikas un matemātikas faultāte

Studiju programma

Matemātiķis-statistiķis

Studiju periods

2013-2017

Atsauksme

Studēju budžetā, pilna laika klātieni. Šobrīd esmu ceturtā kursa izskaņā.

Kursi - programma bij mazliet novecojusi (jāpiemin, ka šobrīd studējošajiem atsevišķi kursi ir pilnveidoti un aktuālāki mūsdienu darba tirgum), lielākajā daļā kursu pietrūkst praktiskās interpretācijas, kas ļoti veicinātu izpratni. Kopumā programma nav slikta, par vērtīgiem sev uzskatu līdz 50% no pasniegtā. Apjoms atsevišķos kuros nesamērīgi liels, citos - niecīgs (pie tam ļoti no svara, ,cik ļoti mācies sev nevis atzīmei). Piektdienas parasti bij brīvas.

Mācībspēki - zinoši, kompetenti, taču kopumā pasniedzējos trūkst dzirksteles aizraut, ieinteresēt. Pasniedzēji dažādi - kurš lasa no lapas un dod vienus un tos pašus testus 10.gadu pēc kārtas, kurš ber pupas tā, ka knapi paspēj pierakstīt, cits atkal ļoti cenšas izskaidrot.

Materiāli - ļoti sāpīga tēma matemātiķiem, estudijās nebija praktiski nekādu materiālu. Bijām ārkārtīgi priecīgi, ja atsevišķi pasniedzēji mēdza atsūtīt lekciju konspektus kursa epastā. Visādi citādi - vai nu izmanto to, ko esi rakstījis lekcijā, vai mācies internetā kādā no svešvalodām.

Studiju nodrošinājums - tehniski viss kārtībā, atbilst normām, vienīgi atsevišķās auditorijās pašvaks Wifi, bet dzīvot var 🙂

Ārpusstudiju aktivitātes - ir sports (svaru zāle, neliela sporta zāle), koris, dejas; pati iesaistījos studentu pašpārvaldē (SP), tāpēc vairāk varu komentēt par to. Noteikti visiem iesaku ne mirkli nevilcināties un pilnveidot sevi, iesaistoties SP - būsiet tikai ieguvēji! Šobrīd strādāju par finanšu analītiķi un jūtu, ka no SP laikiem esmu pilnveidojusi prasmi komunicēt ar dažādu amatu/sabiedrības slāņu cilvēkiem, nebaidos uzdrīkstēties, paust savu viedokli. Protams, nevar nepieminēt čupu ar foršiem cilvēkiem un kontaktiem nākotnei.

Prasmes - lielākais ieguvums no studijām fizmatos ir loģiska, sistemātiska domāšana. Tiešu augstāko matemātiku darbā nepielietoju. Zinu, ka daudziem kursabiedriem darbā noder prasme darboties programmā R.

Iespējas - prakses iespējas diez gan plašas - analītiķi, programmētāji, aktuāri, arī grāmatveži, bankas darbinieki, apdrošināšana, audits u.c. Iespējas tiešām ir! Pati praksējos "4Finance" un "BTA", kur šobrīd arī strādāju.

Studiju vide - akadēmiskais godīgums ne vienmēr tiek piekopts kā no studentu, tā pasniedzēju puses. Kursabiedri - sīvu konkurenci mūsu starpā nejutu, dalījāmies ar materiāliem savā starpā, bijām izpalīdzīgi un ručījām viens otru kā varējām.

Uzlabojumi - es noteikti vēlētos, lai tiktu turpināta programmas modernizēšana/uzlabošana, balstoties uz mūsdienu darba tirgus tendencēm (protams, paturot prātā arī faktu, ka esam matemātiķi un tīru matemātiku arī vajag!). Būtu super, ja tiktu likts lielāks akcents uz teorētiskā materiāla praktisko pielietojumu reālajā dzīvē (kā tas ir, piemēram, fiziķiem). Un vairāk jaunu, entuziasma pilnu pasniedzēju, kas spēj iedvesmot!

Sajūtas - programma konceptuāli ir ļoti laba. Atsevišķu kursu kvalitātē nācās vilties. Ja pašreiz būtu 2013.gada vasara, es ne mirkli nevilcinoties nestu dokumentus uz Zeļļu ielu! Fizmati ir īstā vieta, kur izbaudīt gan pietiekoši sarežģītu mācīšanās procesu, gan izbaudīt studenta dzīvi par visiem 100!

Arī man studējot bijuši posmi, kad likās, ka viss ir slikti, neko nemāku, nekas nepatīk un tas nav priekš manis. Bet viss ir pārejoši, galvenais nekautrējies lūgt pēc palīdzības! Un atceries, ka studijas nenozīmē tikai akadēmiskās lietas - iesaiste sabiedriskajā dzīvē ir neizmērojams ieguvums, ko nedrīkst neizmantot, studentam esot! Noteikti iesaku pieteikties šai studiju programmai!

 

Par autoru

(Seg)vārds

Sinča

Par autoru

Iestājos fizmatos, jo gribēju labi algotu darbu Latvijā. Matemātika ir laba bāze.

Nu jau gadu strādāju par finanšu analītiķi apdrošināšanas kompānijā (t.i. sāku iet praksi trešajā kursā un tur arī paliku). Pirmajos kursos, kad ir pilna laika lekcijas, skolu varēju apvienot ar pusslodzes darbu.

Budžets, Vītolu fonda stipendiāte, centīga kursos, kur jutu, ka interesē un ir lietderīgi, un ne tik centīga pārējos - redzēju citas iespējas, kur ieguldīt enerģiju un sevi realizēt 🙂 nebiju izcilniece, bet vidējā atzīme virs 7 bij katru semestri. Aktīvi darbojos SP - vienu gadu vadīju kultūras virzienu, citu gadu centos kārtot akadēmiskās problēmas matemātikas nodaļā.