Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU)

Fakultāte

Eiropas studiju

Studiju programma

Starptautiskās attiecības - Eiropas studijas

Studiju periods

2013-2016

Atsauksme

Programmu absolvēju. Pabeigt daudziem bija izaicinājums, tai skaitā arī man, lielās mācību slodzes dēļ, kas nav tikai mīts par RSU. Tomēr kopumā studiju kvalitāte ir laba. Studentu ieteikumi un vēlmes tiek ņemtas vērā, pasniedzēji ir kompetenti, atsaucīgi un savas jomas profesionāļi.

Programmas nosaukums ir Eiropas studijas, par ES, ASV un Krieviju tiek dots tiešām plašs ieskats, bet nedaudz pietrūkst ieskats pārējās pasaules daļās. Mācoties vairākus gadus, rodas vēlme likt puzli vairāk kopā un skatīties ārpus Eiropas robežām. Liels fokuss ir uz ES un NATO bloku, ar to jārēķinās, stājoties programmā.

Programma ir ļoti akadēmiska. Kaut arī studiju laikā tiek izieta prakse, jāsaprot, ka šī studiju programma gatavo cilvēkus, kas var rakstīt zinātniskos rakstus, apstrādāt dokumentus, nevis diplomātus tiešā veidā. Diplomātiju un oratora prasmes gan arī māca, kas ir labi, bet pamatā viss tiek balstīts uz literatūru. Literatūras apguve ir ļoti pamatīga, kā arī, pateicoties modernajām e-studijām, ļoti atvieglota studentiem. Diemžēl par IR nav arī daudz grāmatu Latvijā. Tomēr ir patīkami, ka visu mācībām vajadzīgo var ātri un viegli sameklēt e-studiju portālā.

Studijas noteikti iedod labu izpratni par to, kā un kāpēc risinās politiskie procesi pasaulē. Esmu priecīga gan par iegūtajām zināšanām, gan par kompetentajiem pasniedzējiem. Kursā pārsvarā arī bija cilvēki, kas nopietni attiecas pret mācību procesu. Sākumā man ļoti nepatika semināri, kur bija obligāti jārunā, bet beigu beigās novērtēju to kā labu treniņu.

Biju arī Erasmus+ apmaiņā. Neviens gan to īsti nereklamēja, to vajadzētu uzlabot, jo mācamies taču starptautiskās attiecības.

Iegūtās zināšanas ir vairāk teorētiskas. Mācīties bija interesanti, bet nogurdinoši. Būs grūti apvienot ar darbu vai arī atzīmes būs ļoti sliktas, jo tiek ņemti vērā arī darbu nodošanas termiņi, ne tikai saturs. Aktivitātēs universitātē neiesaistījos, jo pietika, ko darīt studiju kursos, kā arī gribējās nedaudz dzīvi ārpus universitātes. Bet zinu, ka daži kursabiedri iesaistījās RSU SP. Pirms stājos, vairāk iedomājos, ka pēc pabeigšanas būs skaidrāks ceļš, uz kurieni doties. Bet tas ir atkarīgs no cilvēka - ja ir tālejoši mērķi, tad droši vien studiju laikā arī veido tos kontaktus. Es neveidoju, tāpēc man arī nekādi darba piedāvājumi nenāca.

Par autoru

(Seg)vārds

Par autoru

Maksāju par studijām. Pabeidzu ar normālām atzīmēm, kaut arī visu darīju pēdējā brīdī, es tomēr to izdarīju. Lepojos ar sevi.