Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Fizikas un matemātikas

Studiju programma

Fizika

Studiju periods

2012-2015

Atsauksme

- Vispārīgi: Pilna laika klātiene, veiksmīgi absolvēta.

- Kursi: Par vispārīgu kursu noderīgumu šaubas neradās. Brīžiem gan bija mazliet problemātiski tikt pie interesējošiem B (neobligātās) daļas kursiem ne ļoti lielā studentu skaita dēļ. Ja izdodas savervēt atbilstošu skaitu kursabiedru, ja pareizi atceros - 6, tad vari tikt pie kārotā kursa, ja nē, vari mēģināt paņemt nākamajā gadā kopā ar jaunāku kursu. Par kursu savstarpējo saskaņotību: pirmajos semestros fizika drusku skrēja pa priekšu matemātikai, tāpēc, piemēram, mehāniku 1. semestrī izdevās saprast daļēji. Šobrīd gan fakultātē tas tiek risināts ar papildus matemātikas kursu "matemātika fiziķiem" vai kā tamlīdzīgi. Par nodarbību plānojumu noteikti nevar sūdzēties, logu nebija, dienas bija ne garas, ne īsas.
- Mācībspēki: Lielākā daļa mācībspēku - kādi 85% - bija gan ļoti zinoši, gan kompetenti, gan atsaucīgi. Šķiet, kompetences trūkumu varētu pārmest tieši diviem, atsaucības trūkumu dažiem citiem. Darbi tika laboti laicīgi un godīgi. Reizēm šķita, ka pasniedzēji ir pārāk pielaidīgi mutisko eksāmenu laikā. Te jāpiebilst, ka mutiski ir gandrīz visi eksāmeni. Kopumā varētu teikt, ka starp pasniedzējiem un studentiem fiziķos izveidojas draudzīgi koleģiālas attiecības - ir patīkami komunicēt, pasniedzēji ir atsaucīgi, ja studentam ir padziļināta interese kādā priekšmetā - jo labāk.
- Materiāli: Ja materiāli nebija pieejami bibliotēkā, pasniedzējam bija e-studijās pieejami konspekti. Dažiem pasniedzējiem bija superlieliski konspekti  (Dzintriņai matanalīzē, Judrupam lineārajā algebrā un analītiskajā ģeometrijā), un no tiem bija forši mācīties, citiem konspekti bija viegli haotiski un daļēji rakstīti ar roku (Ferberam optikā), bet principā sūdzēties nevarēja - ja saprati, ka pasniedzēja materiāli neder, varēja atrast citus materiālus.
- Studiju nodrošinājums: Telpām nebija ne vainas, datori un internets  - pieejami.
- Ārpusstudiju aktivitātes: Sports: sporta zāle un studentu izveidota kačalka kaut kur pagrabstāvā, kā arī visi LU piedāvātie sporti par pusvelti. Vēl laiku lieliski varēja pavadīt korī. Ja izdodas tikt studentu padomē, var iemācīties organizēt pasākumus, sastrādāties ar dažādiem cilvēkiem, iepazīties ar citu fakultāšu un universitāšu pārstāvjiem - noteikti iesaku.
- Prasmes: Teorētiskas zināšanas lekcijās, praktiskas lielākoties praktiskajos darbos, kuru bija padaudz. Vai noder profesionālajā dzīvē, ikdienā? Kaut gan šobrīd mana ikdiena nav tiešā veidā saistīta ar fiziku, jāsaka, ka iegūtie pamati programmēšanā ir noderīgi. Lai gan studiju laikā nešķita, ka kāds tiešā veidā māca "domāt loģiski", "salikt lietas pa plauktiņiem" vai "risināt problēmas", tieši to ir izdevies iemācīties, jo satiekoties ar citu izglītību ieguvušiem ļaudīm brīžiem gribas viņus pasūtīt pastudēt fiziku.
- Iespējas: Prakse nebija obligāta, bet ja bija vēlme, varēja iet uz interesējošo labratoriju/institūta/pie pasniedzēja un uzprasīties, kā rezultātā varēja tikt pie nepilnas slodzes darbiņa. Studenti šo parasti sāk darīt ap 2. kursu. Erasmus+ ir pieejams studentiem ar vidējo atzīmi virs 8.
- Studiju vide: Studentus nosacīti varētu iedalīt 3 daļās : maksimāli centīgie cilvēki un tie, kam fizika rit pa vēnām; špikotāji un šļūcēji; kaut kas pa visu starp iepriekš nosauktajiem. Par akadēmisko godīgumu diemžēl uztraucas maza daļa pasniedzēju, ja gadās kāds viespasniedzējs, šo var ieraudzīt īpaši labā kontrastā.
- Uzlabojumi: Mācīt relativitāti. Astronomiju pasniegt mazāk populārzinātniski. Veidot iespēju specializēties  - būt teorētiķim vai eksperimentatoram.
- Sajūtas: Programmā iestājos, jo man patika fizika skolā un gribēju mācīties arī matemātiku. Noteikti stātos vēlreiz, tikai šoreiz studētu mazliet cītīgāk 🙂
- Ieteikums Fizika ir laba izvēle pat tad, ja Tu pēc tam nenodarbosies ar fiziku.

Par autoru

(Seg)vārds

Zuze

Par autoru

Fiziķos iestājos pēc gada optometristos, kad sapratu, ka te man par maz matemātikas, nācu taču uz fizmatiem lai mācītos, nevis nemācītos matemātiku! 🙂

Pēc bakalaura studijām fizikā esmu iestājusies citas dabaszinātņu programmas maģistros un jāsaka, ka iespringt īsti nesanāk.

Visus 3 gadus biju budžetā, studiju procesā gāja kā pa kalniem - brīžiem ļoti centīgi un ar labiem rezultātiem, bet bija arī parādos iestigšanas epizode, kam veiksmīgi izdevās tikt pāri. Pabeidzu ar vidējo atzīmi 7.