Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Fizikas un Matemātikas

Studiju programma

Matemātiķis statistiķis

Studiju periods

2012-2016

Atsauksme

Pirmsākumi:

Matemātika šķita ļoti svarīga mana dzīves sastavdaļa, nevarēju sevi iedomāties, bez tās, mīlēju rēķināt jau kopš bērna kājas. Dzīvē saistīja daudz un dažādas lietas, kā sports, tā arī māksla un daudz kas cits.

Tad pienāca laiks, kad jāsāk domāt, ko dzīvē vēlies, saproti, ka ar sportu, mākslu vai ko tādu nenopelnīsi, ja neesi izcili talantīgs šajā jomā, citas profesijas arī nelikās pietiekoši uzrunājošas, tad aprunajos ar kādu pieredzes bagātu personu, kas mācijās Fizmatos, pēc sarunas šaubu nebija, ka tā ir izcila vieta arī man.

Tā kā vēlējos dzīvē strādāt labi apmaksātu darbu, kā jau mēs visi, tad uzzinot, kāds ir pieprasijums pēc šīs, Matemātiķis-Statistiķis, profesijas, tad tas mani motivēja iet studēt tieši to divtik.

Par mācībām:

Visu macību daļu varētu sadalīt, nosacīti, divas daļās, pirmie divi gadi un pēdējie 2 gadi.

Pirmie divi gadi - Tu atnāc pēc vidusskolas, (ja vien neesi no tām "pašu gudrāko" skolām, kur augstakā matemātika jau ir vidusskolas posmā) tad sakumā ir nedaudz tads kā izbīlis, no visa jaunā, sarežģīta, bet ar laiku pie visa pierod, visu nepieciešamo apgūst un bailes, nosacīti, pazūd.

Kursi, kas parādas pirmajos divos gados (tādi nopietnākie): matemātiskā analīze, lineārā algebra, programmēšana, matemātiskā loģika, analītiskā ģeometrija, diferenciālvienādojumi, varbūtību teorija, matemātiskā statistika - manuprāt, tādi ļoti teorijas zināšanu kursi, no kuriem īpaši svarīga ir tieši analīze, uz ko balstījās praktiski visi pārējie kursi, tas man arī šķita visgrūtakais no visas Matematiķis-Statistiķis programmas.

Šajā laikā īpaši svarīgi ir nepadoties, būt saliedētam kursam, atbalstīt vienam otru, censties macīties pēc labākās gribas un apgūt visus pamatu pamatus! Ne viss ir tik grūti kā dažbrīd šķiet, kā jau latvietim, pilna galva negativitātes, bet to ļoti veikli var parvērst produktīvās mācību naktīs un tad jau viss izdodas un būtu žēl neturpināt.

Pēdējie divi gadi - šo es sauktu par studiju interesantāko daļu tieši mācību ziņā, kad esi apguvis jau sarežģīto un tagad redzi tam vairāk tādu prakstisko pielietojumu.

Kursi, kas parādās pēdējos divos gados - ekonometrija, laikrindas, masu apkalpošanas modeļi, operāciju pētīšana, riska analīze, gadījuma procesi un visādi citadi kursi, kas nav tik matemātiski, kā uzņēmējdarbība, kaut kāda veida ekonomikas kurss. Šie visi ir tādi, savā ziņā interesantākie kursi, kur tu saskaries ar reālām dzīves situācijām/problēmām un to  atrisināšanas veidiem - praktiski kursi.

Tā kā es biju viens no tiem cilvēkiem, kuri pieredzēja programmas maiņu no 2. limeņa profesionālā uz profesionālo bakalauru, tad mūsu kursam nācās pieredzēt un tajā pašā laikā palaist garām kursus, kuri nu jau nav/ir jaunajā programmā. Klāt nāca daudz tā teikt nematematiski priekšmeti, kā psiholoģija, filozofija, kā arī izvēles kursi, kas atkarīgi no paša studenta vēlmēm, kas manuprāt ir labi, jo tāda veidā, ļauj apgūt, ko pavisam savadāku, nedaudz izrauties no matemātiskās pasaules.

Programmas ietvaros arī tiek pieredzēta prakse, kas ir viena vesela semestra garumā, kur arī beidzot var saskarties ar pavisam reālu zināšanu pielietošanu. Vairak kā skaidrs, ka viss apgūtais darbam nebūs nepieciešams, bet ta kā, izvēļu iespēju uz ko tieši pēc studijām vēlies novirzities ir ļoti daudz, tad kā vienam kāds mācību kurss ir ļoti noderīgs, tā citam tas varētu nebūt nemaz tik nepieciešams. Kā praksē tā arī pēc studijām, darba iespēju ir daudz un dažādu, studiju laikā visdrīzāk, katrs arī saprot, kas viņu saista vairāk vai tā ir programmēšana, vai tā ir analizēšana, vai kas pavisam cits, kur ietveras matemātika. Prakse lieliski ļauj saprast uz ko Tu tiecies pēc studiju beigšanas, kā arī jau ļauj iekļūt darba tirgū (daudzi pēc prakses arī saglabā vietu konkrētajā uzņemumā, nu jau kā darba ņemējs)

Pasniedzēji ir dažādi, ir tādi, kas ir dikti stingri un pie kā varbūt ir nedaudz grutāk un ir tādi, kas šķiet kā mīlīgi lācīši. Sliktu pasniedzēju nav, visi ir ar kārtīgu zināšanu bagāžu, varbūt kādi ir, kas nedaudz ir ierūsējuši un iesēdējušies, bet arī ar to Studentu padome cinās un tam ir rezultāti. Būtība, pie visiem pasniedzejiem viss ir izdarāms, tur jau vairāk ir atkarīga paša studenta motivācija un attieksme pret konkrētu pasniedzeju vai kursu!

Programma ir būtiski uzlabojusies un ir aktuālizēta nepieciešamajam darba tirgum, kā arī ļauj studentam kļūt par vēl labāku Matemātiķi-Statistiķi.

Īsumā - Programma ļoti aktuāla, darba tirgus iespējām bāgāts, darbu atrast problēmu nav, tikai jāzin, ko vēlies, kā arī galvenais, studijās nepadoties!

Vide:

Fakultātē jūties kā mājās, kabinēti ir kā mazi kabineti, ta arī mēdz notik lielakās auditorijās. Ir kursi, kuri notiek kopā arī ar citām studiju programmām (Matemātiķiem, dažreiz Matemātikas Skolotajiem). Krēsli kabinētos ir ērti un galdi ir pareizajā augstumā, blakussēdētājus izvēlies pats. Ziemā diez gan silti, karstajā laikā patikāmi vēsi.

Blakus ir viss, ko vajag, kafejnīca "Fizmatiņš" un netālu arī veikali, 2min gājienā pietura, kas aizvedīs uz visiem Rīgas apgabaliem, bezmaksas stāvvieta pie pašas fakultātes un kojas tieši blakus (1min gājiens).

Špikošana un iespējas pabeigt - lielas! Kā jau pilnīgi visur, arī šeit ir iespējams nošpikot, palūrēt, nospiest, viss protams ir atkarīgs, kāds priekšmets un pasniedzējs. Būs pasniedzeji, pie kuriem tā vispār nebūs problēma ir arī tādi, pie kuriem labāk pat neiedomāties to darīt! Ja nu būs kāds priekšmets, kurš tik ļoti nepadodās, kā gribetos, nebaidies, ar kursabiedru palīzību un savām izbraukšanas spējām viss ir izdarāms, kā minimums uz ieskaitītu atzīmi.

Par būšanu studentam:

Šī ir tā dikti patikāmā daļa jeb viss, kas nav saistīts ar mācīšanos. Studentu padome, kojas, studiju dzīve, sports u.c.

Fizmatu Studentu padome ir viena varen forša "lieta". Iesaku ikvienam, visur un vienmēr iesaistīties Studentu padomē (vai tas ir Fizmatos, vai kur citur), tā ir tāda pieredze, ko neiegūsi nekur citur. Studentu padomē Tu iegūsi, jaunus draugus, zināšanas, kā noorganizēt lielākus vai mazakus pasākumus, kā primitīvi notiek saeimas sēdes, kā var uzlabot savu un citu studentu dzīvi, kā aktīvi un neaktīvi atpūsties, kā padarīt patīkāmāku vidi sev apkārt, iegūsi arī dažādus noderīgus kontaktus turmākajai dzīvei, iemācīsies sevi pilnveidot!

Kojas - labākās LU kojas, cilveki forši, dežuranti draugi, ballītes notiek un piedzīvojumi visdažādākie + atkāl jau iegūsti jaunus un jaunus draugus/paziņas. Seit pavisam noteikti jūties kā mājās.

Kā arī ikvienam LU studentam ir iespēja sportot, kur speciāli notiek treniņi attiecigos sporta veidos un discpilinās, ja esi īpaši prasmīgs tad noteikti tiksi iesaistīts LU izlasēs, vai tas ir basketbols, vai volejbols vai tallekšana, šeit būs cilvēki, kas ar Tevi stradās un novērtēs Tavas prasmes.

IETEIKUMI

Nekad nepadoties, cinities par to, ko vēlies, neskatīties atpakaļ.
Galvenais ir darīts, ja neiekavēsi darbus, darīsi visu, kas uzdots un mēgināsi apgūt visu pēc labākās gribas, tad viss arī notiks. Tici sev un nāc studēt Fizmatos!

Par autoru

(Seg)vārds

Madža

Par autoru