Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU)

Fakultāte

Lauksaimniecības

Studiju programma

Lauksaimniecība

Studiju periods

2015-2017

Atsauksme

Studēju klātienē, turpināju uzreiz pēc bakalaura studiju beigšanas. Studijas tik pat kā pabeigtas, atlicis vien aizstāvēt maģistra darbu un aiziet uz izlaidumu.

Nodarbību plānojums ērts - lekcijas 2 dienas nedēļā. Ļoti elementāri varēju savienot ar darbu (pat diviem), ja vien darba devējs ir pretīmnākošs. Kursi bija interesanti, noderīgi. Sevišķi vieslekcijas. Tā kā turpināju jau bakalaurā iesāktu virzienu, tad bija lietas, kas pārklājās, taču tik un tā noderīgi.

Mācībspēki kompetenti savā nozarē, ļoti zinoši cilvēki, no kuriem var iemācīties daudzas labas lietas, ja tikai klausās un seko līdzi. Laboja darbus godīgi un tik pat laicīgi, cik laicīgi studenti tos iesniedza.

Teju visi nepieciešami materiāli bija pieejami, pasniedzēji nodrošināja studentus ar nepieciešamo papildliteratūru u.c. lietām, kas vajadzīgas studiju procesā. Telpas kā jau Jelgavas pilī, taču aprīkojums jauns un kvalitatīvs. Arī telpu iekārtas pamazām tiek nomainītas pret jaunām.

Ārpusstudiju aktivitātes pieejamas pilnīgi visiem - koris, dejošana, teātris, sports, u.t.t. atliek vienīgi gribēt piedalīties.

Lai gan lielākoties tika iegūtas teorētiskas zināšanas, tās visas noder ikdienā, ja vien pats ar to nodarbojies. Praktiski vari iet un darboties pēc sirds patikas, jo fakultāte palīdz iekārtoties prakses vietās, ja tas nepieciešams. Arī Erasmus+ programmas LF maģistranti var izmantot pilnā apmērā, ko daudzi arī dara.

Kursabiedri superīgi. Gan tie, ar kuriem izieti iepriekšējie četri gadi, gan no jauna atnākušie. Visi sirsnīgi cilvēki, kā jau no laukiem. Tas ir lielākais pluss. Neviens nav iebāzis degunu mākoņos un iespēju robežās var palīdzēt citiem, ja nepieciešams.

Pie uzlabošanas būtu vērts pieminēt maģistra līmeņa brīvās izvēles kursu daudzviedību! Ja ir jāizvēlas 2 BISK, bet viņi ir tikai 3, tad diži liela izvēle nesanāk...

Stājoties iekšā nezināju ko gaidīt, jo maģistrantūrā stājos pirmo reizi. Neko nenožēloju, un darītu to atkal.

Darbojaties! Ejiet uz LLU LF un mācaties. Draugi - lauki ir Latvijas nākotne. Ekonomistiem drīz vietas vairs nebūs, taču pieprasījums pēc kvalificētiem agronomiem tikai aug!

Par autoru

(Seg)vārds

Ievish

Par autoru

Programmā iestājos turpinot bakalaura studijas šajā pat virzienā. Ar domu - ja jau ir bakalaurs, kāpēc gan neturpināt maģistrantūrā. Turklāt vēl ar superīgiem draugiem, ko esi ieguvis iepriekš.

Visu studiju laiku biju budžeta grupā, jo lauksaimnieki nav skopi. Ja parādas brīvas budžeta vietas, tad tās atvēl tiem, kas turpina studijas. Maģistrantūras laikā stipendiju gan nesaņēmu, jo nebiju pārlieku centīgs students. Turklāt, ja no 20 cilvēkiem stipendiju maksā 1, tad ir diezgan laba konkurence.

Pateicoties maģistra darba tēmai pēc šīm studijām stāšos doktorantūrā, šeit pat, Lauksaimniekos, lai turpinātu savu iesākto pētījumu. Tīri intereses pēc.