Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Fizikas un matemātikas

Studiju programma

Optometrija

Studiju periods

2013-2016

Atsauksme

Absolvēju bakalaura programmu, studēju pilna laika klātienē. Lekciju nelikās daudz, vidēji 2 no darba dienām bija pilnīgi brīvas. Pirmais semestris pārsvarā vispārīgie priekšmeti mazliet vairāk, nekā vidusskolas līmenī, un ievads optometrijā kā tādā, noderīgie priekšmeti sākās ap trešo semestri.

Ļoti maz prakses, legāli strādāt par optometristu var, tikai iestājoties maģistrantūrā, pirms tam gan var sākt kā optometrista palīgs. Pasniedzēji pārsvarā atsaucīgi, cenšas pēc iespējas izskaidrot vielu, ar konsultācijām arī problēmu īpaši nebija. Studenti gan šajā, gan paralēlajās studiju programmās atsaucīgi, parasti arī vecākie kursi kaut ko palīdz.

Akadēmiskais godīgums gan nav tā lieta, ar kuru optometristi var lepoties, tiek izmantoti dažādi špikošanas veidi un no pasniedzēju puses arī pieļauti. Bakalauros tas varbūt arī neko pārāk neietekmē, maģistrantūrā gan nav patīkami, kad notiek tik negodīga cīņa par budžeta vietām.

Daudz fizikas un medicīnas. Diezgan ierobežotas darba opcijas pēc maģistrantūras - pārsvarā optometrists optikā/slimnīcā vai zinātniskā darbība.

Par autoru

(Seg)vārds

Sēne

Par autoru

Iestājos, jo tēvs ir optiķis, bija aptuvena nojausma par nozari un nekādu ideju, ko es gribu darīt. Tālāk maģistrantūrā neaizgāju, jo pastrādāju optikā un sapratu, ka negribas ņemties ar cilvēkiem, pārāk daudz jākomunicē. Alga arī nav baigi liela.

Studēju kārtīgi un diezgan godīgi, apmēram pusi no studiju laika saņēmu arī stipendiju. Mūsu kursā gan tas nebija pārāk sarežģīti ar vidējo atzīmi ap 8.