Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Ķīmijas

Studiju programma

Ķīmija

Studiju periods

2013-2014

Atsauksme

- Vispārīgi: Pabiju fakultātē vienu gadu, gribējās, ko vairāk, tādēļ aizbraucu uz ārzemēm.

- Kursi: Pirmais gads ir ļoti vispārīgs, kas ir labi, lai "it kā" izlīdzinātu līmeni starp studentiem. Par ķīmiju runājot trīs galvenie kursi ir - Vispārīgā ķīmija, Organika un Neorganika.

  1. Vispārīgā ķīmija. Ļoti labs ievads studijās, jo tajā ir ietvertas visas pamata lietas, lai veiksmīgu turpinātu studijas. Lai gan atskatoties no šā brīža (gandrīz bakalaurs), uzskatu, ka pārāk maz tika pievērsta uzmanība detaļām. Teiktu, ka man kurss bija par sausu. Vēlētos daudz vairāk laika pavadīt iedziļinoties apskatītajās tēmās, jo galu galā kurss ir balstīts uz grāmatu ar aptuveni 1000 lpp., kas semestrim ir daudz par daudz.
  2. Organiskā ķīmija. Salīdzinoši spēcīgs kurss - daudz mācījos. Iebildums, ka bija reakcijas jāmācās no galvas, kas ir absolūti bezjēdzīgi. Ar to domājot, ka reakciju mehānismi (būtiskākais org. ķīm.) tika maz mācīti. Vēlāk esmu mācījies visu org. ķ. tikai balstoties uz mehānismiem, kas ievērojami uzlabo sapratni. Otrajā kursā laikam vairāk laika pavada mehānismiem, bet tas nemaina faktu, ka ar to nesāk!
  3. Neorganika. Aptuveni tas pats mācījāmies reakcijas no galvas. Jēgu tam absolūti neredzēju, bet bija arī labas lietas. Man patiktu, ja tiktu iekļauta CFT (kristāliskā lauka teorija) šajā kursā.

Par pārējiem kursiem. Matemātika - labā līmenī, ļoti patika pasniedzējs. Lai gan, ja esi mācījies mat. analīzi vidusskolā, tad būs garlaicīgi. Kristālķīmija - interesanti, bet par maz rēķināšanas un teorijas (to varu teikt, tikai tāpēc, ka esmu šos kursus mācījies vēlreiz). Datori ķīmijā - nedaudz krita uz nerviem, bet kopumā labi sagatavoja laboriem nākotnē.

 

- Mācībspēki: Atsaucīgi, nelaida cauri bez darba, kas bija labi. Atzīmes arī nevarēja pa labi, pa kreisi sarunāt.

- Studiju nodrošinājums: Viss nepieciešamais ir fakultātē. Ja nu vienīgi, kāds NMR (kodolu magnētiskā rezonanse) noderētu Dabaszinātņu centrā.

- Prasmes: Ļoti daudz laboru.

- Studiju vide: Ar katru gadu labāk, jo mainās pasniedzēji un jaunā māja arī palīdz.

- Uzlabojumi: Lielākais mīnuss programmai ir tāds, ka nav/daudz par maz TEORIJAS. Tāda lieta, kā teorētiskā ķīmija ir nedaudz aizmirsta parādība. Līdz ar to ir izveidojies apburtais loks, ka ķīmija = laboratorija, kam tā nevajadzētu būt. Uzskatu, ka kvantu mehānika labā līmenī ir absolūta nepieciešamībā ķīmijas bakalaura programmā (standarts ārzemēs). Un tas ir tikai sākums. Statistiskā mehānika, kas ir principā tīrs fizikas kurss, arī būtu jāiekļauj. Un vēlāk tiem arī DFT (maģistrā) nenāktu par ļaunu. Kā arī darot teorētisko ķīmiju, var vairāk izbēgt no mūžīgās trauku mazgāšanas!

Kā arī vēlētos pieminēt faktu, ka ir par maz semināru. Mums bija viens ik pa divām nedēļām katrā priekšmetā pa 1.5h. Šobrīd esmu 3 gadus nodzīvojis ar 2h semināriem katru nedēļu katrā priekšmetā, kas ievērojami uzlabo izpratni. Senais teiciens, ja nevari atrisināt uzdevumus/problēmas, tad pa īstam neesi neko iemācījies.

- Sajūtas: Ja patīk vidusskolas ķīmija un krāsainas kolbas, tad iesaku uz 100%. Neesmu dzirdējis, ka cilvēki sūrotos, ka bija par vieglu. No otras puses, ja gribas, ko vairāk un iepazīt jaunas ķīmijas puses, tad nedaudz var sanākt vilšanās.

- Ieteikums: Ķīmija pa lielam vienmēr ir pieprasīta un sadarbība ar uzņēmumiem ir laba. Jāatzīst, ja pats ej un dari, tad viss nāk ļoti viegli.

Par autoru

(Seg)vārds

Ēriks Klētnieks

Par autoru

Biju budžetā un ar stīpu. Uzskatu, ka biju starp centīgākajiem, lai gan man patika par visu sūdzēties. Man patiešām bija sajūta, ka gribu, ko vairāk, tādēļ aizbraucu uz Franciju un sāku no jauna bakalauru, ko šobrīd pabeigšu.

Ja salīdzinu, tad varu teikt, ka šeit daudz nopietnāk atlasa studentus (izkrīt daudz vairāk), kā arī jāmācās ir ievērojami vairāk. Ļoti patīkams ir fakts, ka nav jāraksta ne Bakalaura, ne Maģistra darbs, ja nu vienīgi vēlies turpināt phD. Es arī tam piekrītu, jo tos 10 KP varētu labāk ziedot, piemēram, kvantu mehānikai :)) !!!