Vērtējums

Par studijām

Augstākās izglītības iestāde

Latvijas Universitāte (LU)

Fakultāte

Fizikas un matemātikas fakultāte

Studiju programma

Fizika

Studiju periods

2013-2016

Atsauksme

- Vispārīgi: Studēju klātienē un arī absolvēju klātienē.
- Kursi: Aptuveni 75% no kursiem, kurus ņēmu, bija vērtīgi.

Katru semestri obligātajā daļā bija viens no lielajiem fizikas priekšmetiem, kā mehānika, elektromagnētisms, optika utt. Kopumā šiem kursiem bija raksturīgas sakarīgas lekcijas, bet praktiskajiem darbiem liela vieta izaugsmei.

Šiem kursiem līdzi vilkās arī laboratorijas darbi, kas man šķita ne ārkārtīgi iedvesmojoši. Mani gan kopumā vairāk saista teorija, tāpēc arī šiem darbiem neveltīju 100% savas enerģijas. Atzīmes joprojām varēja dabūt labas, jo beigās cilvēkiem vairāk rūpēja, vai es saprotu teoriju par to darbu, nevis pats darbs.

Starp obligātajiem kursiem, protams, bija arī matemātikas kursi. Pozitīvie piemēri: Lineārā algebra un analītiskā ģeometrija, Matemātiskā analīze, Matemātiskās fizikas metodes. No diferenciālvienādojumu kursa biju sagaidījis daudz vairāk.

Nez kāpēc obligāta ir arī ķīmija un bioloģija.

No neobligātajiem kursiem visvairāk atmiņā palikuši Teorētiskā fizika pie Cēbera un Elementārdaļiņu standartmodelis pie Slavas Kaščejeva, kas abi bija Eiropas bakalaura programmām atbilstoši kursi.

- Mācībspēki:  Ja man jāapraksta vidējais mācībspēks, tad binārajā sistēmā es teiktu, ka jā, viņi bija kompetenti un atsaucīgi. Bija aptuveni 6 pasniedzēji, kurus bija bauda klausīties. 3 bija ļoti slikti. Pārējie bija ok.

- Materiāli: 85% gadījumu man pietika ar lekcijās izdarītajiem pierakstiem. Lielajos fizikas priekšmetos parasti bija viena liela grāmata, kur varēja atrast trūkstošās lietas. Dambergai (mat analīze), Judrupam (lin algebra un ģeo) un Kalvānam (eksperimentālo datu statistiskā apstrāde) bija ekselenti lekciju konspekti, no kuriem varēja saprast ne tikai studijas, bet arī dzīvi.

- Studiju nodrošinājums: Viss čotka.

- Ārpusstudiju aktivitātes: Ir pieejama sporta zāle un kačalka. Var iesaistīties Studentu padomē un organizēt pasākumus. Kā parastais students var tos apmeklēt. Šī sadaļa noteikti vairāk attīstīta nekā manai pašreizējai universitātei Minhenē.

- Prasmes: Šobrīd turpinu studēt fiziku, tāpēc pašsaprotami, ka iegūtās prasmes man noder. Jāsaka gan atklāti, ka Vācijā studenti tiek ņemti priekšā daudz, daudz pamatīgāk. Šobrīd cīnos ar robiem, kurus Latvijas bakalaurs atstājis.

- Studiju vide: Studiju vide manā pieredzē bija vienkārši fantastiska. Šeit izveidojās vairākas patiesas draudzības, kuras plānoju uzturēt visu dzīvi.  Kopumā noteikti mūsu kurss bija vērsts uz mācīšanos.

- Uzlabojumi: Jāsaka, ka šobrīd fizikas nodaļa ļoti aktīvi strādā pie dažādiem uzlabojumiem un drīz arī notiks pārcelšanās uz jauno ēku. No savas puses varu pielikt, ka, manuprāt, vajadzētu dot iespēju vairāk specializēties. Piemēram, teorētiķus nevajadzētu apkraut ar tik daudz laboratorijas darbiem.

-Ieteikums: Ja Tev ir izvēle starp fiziku un matemātiku Latvijā, es noteikti iesaku ņemt fiziku, jo programma kopumā ir kvalitatīvāka un vadība ir ar skatu nākotnē un gatava adoptēties.

Par autoru

(Seg)vārds

Andris Locāns

Par autoru

Iestājos, jo man padodas matemātika un interesē pasaule.
Šobrīd studēju teorētisko fiziku maģistra līmenī LMU Minhenē.
Kā students biju diezgan centīgs. Ieguvu stīpu 5 semestros no 6. Vidējā atzīme ap 9.6.